"La La Land" - najgłośniejszy film roku już na DVD i Blu-ray

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22La+La+Land%22+-+najg%C5%82o%C5%9Bniejszy+film+roku+ju%C5%BC+na+DVD+i+Blu-ray-123170
Niepowtarzalna okazja dla wielbicieli kina rozrywkowego z najwyższej półki. Już 18 maja polska premiera DVD/Blu-ray uwielbianego przez krytyków i widzów musicalu "La La Land".


Oscarowy rekordzista został nominowany do nagrody Akademii aż w 14 kategoriach, a zdobył 6 statuetek – za pierwszoplanową rolę kobiecą, za reżyserię, muzykę oryginalną, zdjęcia, scenografię i piosenkę – "City of Stars". Romantyczna opowieść o dwójce marzycieli otrzymała również 7 Złotych Globów, 5 nagród BAFTA oraz około 40 innych prestiżowych nagród.

Chłopak spotyka dziewczynę i razem wyruszają na podbój miasta wielkich gwiazd, łamiąc przy okazji wszelkie konwencje codziennego życia…. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają…

"La La Landzabiera widzów w podróż tętniącą energią, piosenkami oraz tańcem. Film jest urzekającą wizualnie odą do przepychu i nieśmiertelnych emocji klasyków kina i zarazem listem miłosnym do Los Angeles, miasta wielkich marzeń.

Stworzony przez utalentowanego reżysera i scenarzystę Damiena Chazelle'a ("Whiplash") film stał się okazją do kolejnego ekranowego spotkania najgorętszej pary młodych aktorów Hollywood - Ryana Goslinga ("Drive", "Idy marcowe") oraz Emmy Stone ("Birdman", "Łatwa dziewczyna"). Warto wspomnieć, że w "La La Land" swoją pierwszą większą rolę filmową zagrał dziesięciokrotny laureat nagrody Grammy, nagrodzony Oscarem piosenkarz i autor tekstów John Legend.

"La La Land" pojawi się w polskich sklepach w czterech konfiguracjach:
- wydanie DVD (film)
- limitowane wydanie 2xDVD (film + ok. 80 minut materiałów dodatkowych)
- limitowane wydanie DVD+CD (film + pełna ścieżka dźwiękowa z filmu)
- wydanie Blu-ray (film + ok. 80 minut materiałów dodatkowych)