"Looper" schwytał widzów na świecie w pętlę czasu

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Looper%22+schwyta%C5%82+widz%C3%B3w+na+%C5%9Bwiecie+w+p%C4%99tl%C4%99+czasu-89354
Ten weekend przejdzie do historii box office'u. Po raz pierwszy duża amerykańska premiera uzyskała lepszy wynik nie w Stanach, a w innym kraju na świecie. "Looper - Pętla czasu" doprowadził Chińczyków do prawdziwego szaleństwa. Ostateczne dane nie są jeszcze znane, ale szacuje się, że wpływy w Kraju Środka przekroczą 24 mln dolarów. W Stanach "Looper" zadebiutował z wynikiem 21,2 mln dolarów.

W sumie na koncie "Looper - Pętla czasu" jest 57,2 mln dolarów. Obraz wszedł bowiem do kin w Rosji (4,5 mln), Wielkiej Brytanii (3,6 mln) i Australii (2,9 mln).

Na drugie miejsce spadła piąta część "Resident Evil". Obraz zarobił w weekend 20,7 mln dolarów. W Indiach film zadebiutował na pierwszym miejscu. Pozostał też na szczycie zestawień w Chile, Ekwadorze, Peru, Wenezueli, Tajlandii i na Tajwanie. W sumie na koncie produkcji jest już 137 mln dolarów.

Na najniższym stopniu podium znalazła się komedia "Ted" z wynikiem 9,1 mln dolarów. W sumie poza granicami USA film zarobił już 216 milionów, a wciąż są takie miejsca, gdzie czeka na premierę.

W pierwszej piątce znalazły się jeszcze: "Les Seigneurs" (który tylko we Francji zarobił 9 mln dolarów) oraz debiutujący w 13 krajach świata "Hotel Transylwania" (8,1 mln).

I na koniec jeszcze informacja o historycznym wyniku "Epoki lodowcowej 4: Wędrówka kontynentów". Animacja zarobiła 7,8 mln dolarów i łącznie poza granicami USA zgarnęła 693,9 mln dolarów. To czyni z filmu najbardziej kasową animację na świecie. Do tej pory rekord należał do "Epoki lodowcowej 3: Era dinozaurów" z wynikiem 690,1 mln dolarów. Jest już pewne, że czwarta część jako ósmy film w historii poza granicami USA zarobił przynajmniej 700 milionów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones