"Mam parę uwag" #2: Czy "Mank" ma mankamenty?

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/%22Mam+par%C4%99+uwag%22+2%3A+Czy+%22Mank%22+ma+mankamenty-142031
"Mam parę uwag" #2: Czy "Mank" ma mankamenty?
źródło: Materiały prasowe

Julia Taczanowska i Jakub Popielecki wracają z kolejnym odcinkiem podcastu "Mam parę uwag". Konwencja jest prosta: dwie osoby obejrzały film i o nim rozmawiają. Tym razem wracamy do ostatniej pozycji w filmografii Davida Finchera.
Tematem drugiego odcinka podcastu "Mam parę uwag" jest nominowany do 10 Oscarów "Mank". Dlaczego film Davida Finchera jest tegorocznym oscarowym anty-faworytem? Czy "Mank" próbuje przepisać historię powstania "Obywatela Kane'a"? Co sprawiło, że ten (wydawałoby się) powszechnie ceniony film jest zarazem filmem (wydawałoby się) powszechnie nielubianym? Czy "Mank" to dzieło aktualne czy raczej niedzisiejsze? Co czyni "Manka" prawdopodobnie najbardziej osobistą pozycją w filmografii jego reżysera? No i najważniejsze: dlaczego nam tak bardzo się podobał? Pochwalimy się też, jakie są nasze ulubione i najmniej ulubione filmy Davida Finchera. Zapraszają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.
Podcastu możecie wysłuchać również na Spotify oraz Apple Podcasts.
 
TUTAJ znajdziecie z kolei poprzedni odcinek naszego podcastu, w którym rozmawiamy o filmie "Obiecująca. Młoda. Kobieta".

W podcaście "Mam parę uwag" zazwyczaj będziemy omawiać kinowe lub streamingowe premiery, ale znajdzie się też miejsce dla klasyki - o ile znajdzie się parę uwag. Może macie sugestie filmów, o których powinniśmy porozmawiać? Podpowiedzcie nam w komentarzach. Piszcie też, po której stronie sporu o "Manka" się znajdujecie. Do usłyszenia w kolejnych odcinkach!