Steven Soderbergh widział "Manka" cztery razy

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Steven+Soderbergh+widzia%C5%82+%22Manka%22+cztery+razy-140801
Steven Soderbergh widział "Manka" cztery razy
To już tradycja, że Steven Soderbergh co roku dzieli się ze światem listą filmów, seriali i książek, które obejrzał/przeczytał w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Okazuje się, że najczęściej oglądanym przez Soderbergha w 2020 roku filmem był "Mank" Davida Finchera.
 
Produkcja z Garym Oldmanem figuruje na liście Soderbergha aż czterokrotnie. Reżyser po raz pierwszy obejrzał go 21 marca - na długo przed oficjalną premierą. Dwa dni później twórca powtórzył seans, a potem wracał do filmu jeszcze dwa razy: w maju oraz w grudniu.

Oczywiście przedpremierowe pokazy "Manka" nie były dla Soderbergha jedynie rozrywką. David Fincher ma w zwyczaju konsultować z kolegą po fachu wczesne wersje swoich filmów - podobnie było w tym przypadku. W grudniu montażysta Kirk Baxter zdradził, że Soderbergh miał tylko jedną uwagę do "Manka" i dotyczyła ona montażowych niuansów w scenie przyjęcia u Williama Randolpha Hearsta.

Oprócz "Manka" na liście Soderbergha znalazły się zarówno filmowe klasyki ("Obywatel Kane", "Psychoza", "Matrix", "Mad Max"), jak i serialowe nowości ("Zadzwoń do Saula", "PEN15", "Mogę cię zniszczyć", "Rick i Morty").

Pełną listę reżysera znajdziecie TUTAJ.