Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Na+linii+ognia%22+z+Clintem+Eastwoodem+zmierza+na+ma%C5%82y+ekran-113555

"Na linii ognia" z Clintem Eastwoodem zmierza na mały ekran

  • Deadline
  • autor: łm
  • Seriale
W NBC trwają prace nad telewizyjną wersją "Na linii ognia" - kasowego dreszczowca z 1992 roku z Clintem Eastwoodem i Johnem Malkovichem w rolach głównych.

1.jpg


Scenariusz pilotowego odcinka "In The Line Of Fire" napisali Carol Mendelsohn i Josh Berman. Para pracowała ze sobą wcześniej na planie "CSI. Kryminalnych zagadek Las Vegas".

Bohater oryginału Frank Horrigan (Clint Eastwood) to weteran wśród agentów ochrony rządu. Od czasu zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego gnębi go poczucie winy i osobistej porażki. Owego fatalnego dnia Horrigan miał służbę. Uważa, że powinien wtedy zareagować szybciej i przyjąć na siebie kulę przeznaczoną dla prezydenta. Trzydzieści lat później, kiedy urzędujący prezydent USA zaczyna kampanię wyborczą, mnożą się pogłoski o szykowanych zamachach. Horrigan zostaje wyznaczony do przewidzianych w takiej sytuacji działań operacyjnych. Odkrywa jednak, że za pogróżkami stoi zawodowy zabójca, mistrz charakteryzacji, Mitch Leary (John Malkovich). Rutynowa akcja przeradza się w okrutną grę "w kotka i myszkę". Leary wykorzystuje swoją wiedzę o wydarzeniach z 1963 roku do psychicznego pognębienia Horrigana w tym pojedynku na inteligencję - pojedynku, który postawi Horrigana "na linii ognia".

Przypomnijmy, że aktualnie NBC przygotowuje również seriale inspirowane filmami "Uprowadzona" oraz "RED".

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię