"Noe" zakazany w niektórych krajach arabskich

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Noe%22+zakazany+w+niekt%C3%B3rych+krajach+arabskich-103223
"Noe: Wybrany przez Boga" Darrena Aronofsky'ego nie doczeka się dystrybucji w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Mowa o Katarze, Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Informatorzy z Paramountu podają, iż podobny los czeka biblijną superprodukcję najpewniej w Egipcie, Jordanii i Kuwejcie. Rozchodzi się o sposób sportretowania proroka Noego - instytucje cenzorskie są niezadowolone z ambiwalencji wpisanej w bohatera oraz z mrocznego tonu, na który pozwolił sobie reżyser. 

Świat bez nadziei, świat bez deszczu i upraw, rządzony przez okrutnych władców i ich barbarzyńskie hordy. W tej przerażającej rzeczywistości przyszło żyć Noemu – żołnierzowi, lecz również magowi i uzdrowicielowi, którego jedynym pragnieniem jest spokój własnej rodziny. Każdej nocy Noego niepokoją senne wizje niekończącej się powodzi. Powoli dociera do niego znaczenie wiadomości zesłanej mu przez Stwórcę, który zdecydował się straszliwie ukarać ludzkość. Dał jednak Noemu ostatnią szansę na ocalenie życia na Ziemi. [źródło: SQN]

"Noe: Wybrany przez Boga" wejdzie do polskich kin 28 marca.