"Pan i władca". Scenarzysta "Ruchomego chaosu" szykuje prequel

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Pan+i+w%C5%82adca%22.+Scenarzysta+%22Ruchomego+chaosu%22+szykuje+prequel-142656
"Pan i władca". Scenarzysta "Ruchomego chaosu" szykuje prequel
Wraca pomysł powrotu do świata filmu "Pan i władca: Na krańcu świata". Należące do Disneya 20th Century Studios właśnie zatrudniło Patricka Nessa ("Ruchomy chaos", "Siedem minut po północy") do przygotowania scenariusza.

Ponieważ wprowadzony do kin w 2003 roku "Pan i władca: Na krańcu świata" był ekranizacją 10. książki z liczącego 21 tomów cyklu "Przygody kapitana Jacka Aubreya i Stephena Maturina" Patricka O'Briana, od samego początku mówiło się o możliwości nakręcenia kolejnego film. Lata mijały, w sieci pojawiały się kolejne zapowiedzi, ale nic z nich nie wynikało. Obecna próba też jest na bardzo wczesnym etapie i jeśli tekst Nessa nie przypadnie szefom 20th Century Studios do gustu, łatwo może trafić do kosza.

Nowy "Master and Commander" będzie prequelem "Na krańcu świata". Według źródeł portalu Deadline Ness przygotowuje scenariusz na bazie pierwszego tomu, który w Polsce został wydany pod tytułem "Dowódca "Sophie"". Akcja powieści rozpoczyna się w kwietniu 1800 roku w Maó-Mahón na Minorce, czyli 12 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w tomie dziesiątym (i ekranizacji). Dowiemy się z niego, jak doszło do spotkania Jacka Aubreya i Stephena Maturina oraz poznamy ich pierwsze morskie przygody, kiedy Jack został dowódcą brygu "Sophie".

W związku z tym, że bohaterowie są dużo młodsi niż Russell Crowe i Paul Bettany, szanse na ich powrót są równe zeru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones