"Searching 2" ma nowych reżyserów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Searching+2%22+ma+nowych+re%C5%BCyser%C3%B3w-140893
"Searching 2" ma nowych reżyserów
Należące do Sony studio Stage 6 wybrało już reżyserów kontynuacji filmu "Searching". Wbrew wcześniejszym doniesieniom, za kamerą nie stanie tym razem Aneesh Chaganty. Jego miejsce zajmą Will Merrick i Nick Johnson, montażyści poprzedniego filmu. Będzie to ich debiut reżyserski. 


"Z tak wyrazistą formą i konstrukcją, sequel potrzebuje nowej, autorskiej wrażliwości, nowego stylu" - powiedział w wywiadzie Chaganty - "Ja swoją wrażliwość już wniosłem i jeśli ktoś może to kontynuować ten projekt, to tylko ci goście". 

Oryginał Sony kupiło za 5 milionów dolarów na festiwalu Sundance. Jak się okazało, była to znakomita inwestycja, ponieważ wpływy tylko ze sprzedaży biletów kinowych na świecie wyniosły 75 milionów dolarów. 

Po zaginięciu szesnastoletniej córki Davida Kima (John Cho), lokalna policja otwiera śledztwo. Ale po 37 godzinach bez jakiegokolwiek tropu, David decyduje sam sprawdzić miejsce, w którym nikt nie szukał śladów jego córki. Jej laptop. W supernowoczesnym thrillerze śledzimy internetowe ścieżki kontaktów dziewczyny żyjącej w świecie komunikatorów i sieci. Teraz David musi odnaleźć się w tym świecie, zanim jego córka zniknie na zawsze... - tak brzmiał oficjalny opis fabuły pierwszej części. 

"Searching 2" nie będzie kontynuacją historii Davida. Twórcy wymyślą nowych bohaterów i nową fabułę. Z oryginału wzięta zostanie jedynie forma narracyjna.