"Super Mario Bros." od producentów "Minionków"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Super+Mario+Bros.%22+od+producent%C3%B3w+%22Minionk%C3%B3w%22-125797
Powraca pomysł realizacji animowanego filmu kinowego "Super Mario Bros.". Jak podaje "The Wall Street Journal" produkcją filmu zainteresowany jest należący do Universal Pictures gigant w świecie animacji - Illumination Entertainment.


O projekcie na razie niewiele wiadomo. Jest bowiem w bardzo wczesnej fazie rozwoju i nie ma jeszcze scenarzysty. Jest raczej pewne, że głównymi bohaterami będą kultowi hydraulicy: Mario i Luigi.

To nie pierwsza próba przywrócenia słynnej serii gier kinu. Trzy lata temu realizację filmu animowanego rozważało Sony Pictures. Jego producentem miał zostać Avi Arad ("Niesamowity Spider-Man 2"). O planach filmu dowiedzieliśmy się dzięki hakerom, którzy ujawnili korespondencję mailową szefowej filmowej produkcji Sony Amy Pascal. Ta, zanim została zwolniona, miała też swojego faworyta do objęcia stanowiska reżysera. Był nim Genndy Tartakovsky, który z Sony współpracował już przy "Hotelu Transylwania".

Pierwsze "Super Mario Bros." Nintendo wprowadziło na rynek w 1985 roku. Była to gra platformowa, której bohaterem był hydraulik Mario wyruszający z misją ratunkową księżniczki Toadstool porwanej przez złego Bowsera. Od tamtej pory powstała cała masa kontynuacji. Najnowszą odsłoną jest tegoroczne "Super Mario Odyssey".