Chris Pratt i Anya Taylor-Joy gwiazdami ekranizacji "Super Mario Bros."

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chris+Pratt+i+Anya+Taylor-Joy+gwiazdami+ekranizacji+%22Super+Mario+Bros.%22-143973
Chris Pratt i Anya Taylor-Joy gwiazdami ekranizacji "Super Mario Bros."
Illumination Entertainment oraz Nintendo ogłosiły obsadę dubbingu "Super Mario Bros." - animacji będącej ekranizacją kultowej gry wideo. Przy okazji ujawniono, że film trafi na ekrany 21 grudnia 2022 roku.

Tytułowym dzielnym braciom-hydraulikom głosów użyczą Chris Pratt (Mario) oraz Charlie Day (Luigi). W księżniczkę Peach wcieli się gwiazda "Gambitu królowej" Anya Taylor Joy, zaś w złego Bowsera - Jack Black. W filmie usłyszymy również Keegana-Michaela Keya (Toad), Setha Rogena (Donkey Kong), Freda Armisena (Cranky Kong), Kevina Michaela Richardsona (Kamek) oraz Sebastiana Maniscalco (Spike). W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że wszyscy aktorzy zostali obsadzeni "ze względu umiejętność uchwycenia wyjątkowego ducha swoich postaci".

Film reżyserują Aaron Horvath i Michael Jelenic ("Młodzi Tytani: Akcja! Film"). Autorem scenariusza jest Matthew Fogel, który ma na koncie  takie tytuły jak "LEGO® PRZYGODA 2" oraz "Minionki: Wejście Gru".

Pierwsza gra o przygodach Maria i Luigiego trafiła do sprzedaży w 1983 roku. Dwa lata później na półkach sklepów zadebiutowała pierwsza odsłona "Super Mario Bros.", która do dziś jest najlepiej sprzedającą się serią gier wideo w historii. Cykl rozszedł się łącznie w ponad 758 milionach egzemplarzy.

Gra doczekała się już raz ekranizacji - w 1993 roku do kin trafił film fabularny z Bobem Hoskinsem i Johnem Leguizamo w rolach głównych. Niestety, kosztująca blisko 50 milionów dolarów produkcja zarobiła zaledwie 21 milionów i okazała się artystyczną klapą.