"Super Mario Bros." powróci do kin jako animacja

First Showing / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Super+Mario+Bros.%22+powr%C3%B3ci+do+kin+jako+animacja-108805
Bracia Mario należą do najbardziej rozpoznawanych postaci z gier Nintendo. Dawno temu doczekali się nawet filmu kinowego, który był tak zły, że na dekady zamknął drogę kolejnej produkcji. Ale teraz pojawiła się szansa na to, by "Super Mario Bros." znów trafiło na duży ekran.


Co ciekawe, obraz miałby powstać w Sony Pictures. Jego producentem zostanie Avi Arad ("Niesamowity Spider-Man 2"). O planach filmu dowiedzieliśmy się dzięki hackerom, którzy ujawnili korespondencję mailową szefowej filmowej produkcji Sony Amy Pascal. Z tych maili wynikało, że umowa została już podpisana. Arad teraz jednak potwierdził, że rozmowy z Nintendo trwają, lecz do ich finału jest jeszcze daleko.

Nowy filmowy "Super Mario Bros." nie byłby produkcją aktorską jak dzieło z 1993 roku, lecz animacją. Pascal ma już swojego faworyta na stanowisko reżysera. Jest nim twórca "Samuraja Jacka" i "Laboratorium Dextera" Genndy Tartakovsky, który z Sony współpracował już przy okazji "Hotelu Transylwania".

Pierwsze "Super Mario Bros." Nintendo wprowadziło na rynek w 1985 roku. Była to gra platformowa, której bohaterem był hydraulik Mario wyruszający z misją ratunkową księżniczki Toadstool porwanej przez złego Bowsera.

Na razie nie wiadomo, jak na plany Sony Pictures zapatruje się firma-matka. Dla Sony bowiem Nintendo na rynku japońskim jest bardzo poważnym konkurentem.