"The Chosen" – rekordowy serial dostępny w Polsce

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Chosen%22+%E2%80%93+rekordowy+serial+dost%C4%99pny+w+Polsce-136200
"The Chosen" serial o życiu Jezusa zebrał ponad 10 mln dolarów od 15 tys. inwestorów, dzięki temu po zakończeniu pierwszej zbiórki stał się najlepiej zarabiającym projektem crowdfundingowym w kategorii projektów filmowych.


Dobre przyjęcie serialu opiera się na pokazaniu znanych historii, z całkowicie nowej perspektywy – tego co działo się za kulisami scen biblijnych. Np. Dlaczego Jezus pierwszy cud uczynił akurat podczas wesela w Kanie? Dlaczego właściwie Maryi tak bardzo zależało na tym cudzie? Twórcy puścili wodze fantazji i przedstawili interesujące tło historii, dotyczących kluczowych bohaterów Nowego Testamentu.


Serial składa się z pilota oraz 8 odcinków pierwszego sezonu. W każdym z nich coraz lepiej poznajemy historię uczniów Jezusa i Jego samego. Nie są to jednak posągowe postacie przemawiające z pięknym, brytyjskim akcentem. Każdy jest trochę "chropowaty", ma codzienne problemy czy przywary. Dzięki zbiórce twórcy mogli zrealizować swoją wizję niezależnie od wielkich studiów telewizyjnych. Dobre przyjęcie ze strony widzów skłania autorów do planów kolejnych filmów.

Chcemy stworzyć 7 sezonów i dotrzeć do miliarda widzów w ciągu najbliższych 7 lat. Jeśli udało się to twórcom "Gry o tron", to dlaczego ma się nie udać serialowi opartemu o najlepiej sprzedającą się Książkę w historii? – mówi Jeff Harmon, jeden z twórców serialu.


Serial można obejrzeć korzystając z bezpłatnej aplikacji "The Chosen" (wersja na smartfony oraz iOS). Do tej pory odcinki wyświetlono ponad 4 mln razy, w 156 krajach na świecie. Serial jest dostępny w 4 wersjach językowych: angielskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, a od świąt Bożego Narodzenia także w wersji z polskimi napisami. Jak dotąd jednak nie zaproponowano polskiego tłumaczenia samego tytułu serii – trwa konkurs na najlepszy pomysł na nazwę. Propozycje można przesyłać na adres: karol@vidangel.com.
Udostępnij: