"The Doors" zadebiutuje na Dwóch Brzegach

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Doors%22+zadebiutuje+na+Dw%C3%B3ch+Brzegach-63336
Już wkrótce, na festiwalu Dwa Brzegi zostanie premierowo pokazany film Toma DiCillo pt. "THE DOORS HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA". W filmie wykorzystano wiele niepublikowanych dotychczas zdjęć ze studiów nagraniowych, prywatnych spotkań czy koncertów.

Zespół The Doors powstał, kiedy Morrison i Manzarek - którzy poznali się w szkole filmowej UCLA - wpadli na siebie przypadkiem na kalifornijskiej plaży w Venice, latem 1965 roku. Chociaż Morrison nigdy nie planował, że zostanie wokalistą, Manzarek, który dostrzegł jego poetycki talent, zaproponował mu, żeby dołączył do jego grupy Rick and the Ravens. Krieger i Densmore, którzy grali razem w zespole Psychedelic Rangers, zostali zwerbowani niewiele później. Zespół, który wziął swoją nazwę od 'psychotropowej' monografii Aldousa Huxleya "The Doors of Perception", podpisał kontrakt z Elektra Records po legendarnym już występie w klubie Whisky-a-Go-Go przy Sunset Strip.

Ich pierwszy album, zatytułowany The Doors, wydany w styczniu 1967 roku przebił się singlem "Break on Through (to the Other Side)" i zawierał wielki przebój "Light My Fire", porywający utwór "Back Door Man" oraz wizjonerskie arcydzieło "The End". The Doors pojawili się jako w pełni ukształtowana formacja, która jednym, genialnym albumem zdobyła listy przebojów muzyki popularnej i awangardowej. Przed końcem 1967 roku wydali ambitną kontynuację Strange Days z takimi perełkami jak "Love Me Two Times", "People Are Strange" oraz "When the Music's Over".

W roku 1968 pojawił się ich kolejny album, Waiting for the Sun, złożony z doskonałych utworów, jak chociażby "Hello, I Love You", "Love Street" oraz "Five to One". Przez kilka kolejnych lat zespół umacniał swoją pozycję, nagrywając album The Soft Parade z  1969 roku zawierający utwory "Touch Me" i "Tell All the People", Morrison Hotel z roku 1970 (który zawierał "Roadhouse Blues", "Peace Frog" oraz "Queen of the Highway") i L.A. Woman z 1971 (z doskonałymi piosenkami "Rider's on the Storm", "Love Her Madly" oraz piosenką tytułową).

"THE DOORS HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA" w kinach od 13 sierpnia 2010 r.