"Muzyka. Moja Miłość" na Dwóch Brzegach

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/%22Muzyka.+Moja+Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87%22+na+Dw%C3%B3ch+Brzegach-63083
Festiwal DWA BRZEGI to alians różnych dziedzin sztuki. Dlatego jedna sekcji w całości poświęcona jest muzyce. "Muzyka. Moja Miłość" to dziewięć tytułów, z których pięć pokazanych zostanie w Kazimierzu premierowo.

Fani Jima Morrisona nie mogą przegapić projekcji "THE DOORS – HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA" w reżyserii Toma DiCillo. Obraz to hołd złożony bezkompromisowej wizji czterech muzyków, którzy zaledwie sześcioma albumami wydanymi w pięć lat zapisali się w historii kultury popularnej. W rolę narratora wcielił się Johnny Depp. Przypominamy, że sztuka filmowa ma dla The Doors szczególne znaczenie. Jim Morrison i Ray Manzarek poznali się właśnie jako studenci szkoły filmowej Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Kolejna ciekawa propozycja to "AMERICAN ASTRONAUT". To komedia, musical i science-fiction w jednym. Reżyser filmu, a jednocześnie muzyk - Cory McAbee - będzie gościem DWÓCH BRZEGÓW i pojawi się w Kazimierzu.

Naturalnym połączeniem filmu i muzyki jest teledysk. Anton Corbijn stał za kamerą tak znanych klipów, jak "Strangelove", "Personal Jesus" Depeche Mode, "Heart-shaped Box" Nirvany, "Atmosphere" Joy Division czy "One" U2. W końcu doczekał się dokumentu na swój temat. "SHADOW PLAY: THE MAKING OF ANTON CORBIJN" to kolejna festiwalowa premiera. Wywiadów na potrzeby produkcji udzielili m.in. Chris Martin z Coldplay, Brandon Flowers z The Killers czy Brendan Sumner z New Order. Razem z Jackiem White’em i Meg White z Kazimierza wyruszymy w podróż po Kanadzie. "THE WHITE STRIPES: POD ZORZĄ POLARNĄ" w reżyserii Emmetta Malloya to zapis trasy koncertowej z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu. Upraszczając, można powiedzieć, że film to 93 minutowy teledysk, ale obok muzyki, granej na żywo, podglądanej zza kulis, równie ważne są ujęcia pokazujące relacje między członkami grupy.

Z kolei "BIKINIARZE" Waleryego Todorowskiego przeniosą festiwalowych gości w świat pstrokatych marynarek, butów na "słoninie" i wszechobecnego boogie, a wszystko to w realiach Moskwy lat pięćdziesiątych. Musical został wyróżniony kilkoma nagrodami Akademii Filmowej "Nika", będącymi rosyjskimi odpowiednikami Oscara.

Premierowo w sekcji "Muzyka. Moja Miłość" pokazane zostaną dwa obrazy z Afryki. Jak ludziom mieszkający w jednym z najbardziej chaotycznych miast na świecie udało się ukształtować jednym z najbardziej złożonych systemów współpracy, czyli orkiestrę symfoniczną? To pytanie zadał sobie Martin Baer reżyser filmu "KINSHASA SYMPHONY". Na DWÓCH BRZEGACH polska premiera opowieści, która przeniesie widzów do serca Kongo i pozwoli poznać mieszkańców Kinszasy. Z kolei "BENDA BILILI!" w reżyserii Renauda Barreta i Florenta de La Tullaye’a to wzruszająca opowieść o grupie siedmiu muzyków. Z filmu wyłania się niesamowity obraz Afryki, kraju kontrastów, wielu barw, radości, ale też biedy i cierpienia. Organizatorzy nie zapomnieli też o Ameryce Południowej. Premierowo pokazany zostanie "GRUPO CORPO" w reżyserii Fabio Barreto i Marcelo Santiago. To rewelacyjny obraz o brazylijskiej grupie taneczno-teatralnej. W ramach sekcji "Muzyka. Moja Miłość" będzie również szansa, aby zobaczyć "KORZENIE REGGAE" Staschy Badera.

Terminy projekcji już wkrótce znajdą się www.dwabrzegi.pl.
 
Festiwal będzie trwał od 31 lipca do 8 sierpnia w Kazimierzu Dolnym, Janowcu nad Wisłą i Puławach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones