"The Get Down" kosztuje Netfliksa więcej, niż planowano

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Get+Down%22+kosztuje+Netfliksa+wi%C4%99cej%2C+ni%C5%BC+planowano-120019
"The Get Down" od początku zapowiadał się na drogą zabawę. Jeden odcinek serialu Baza Luhrmanna miał kosztować 11 milionów dolarów, co po przemnożeniu przez liczbę epizodów miało dać około 130 milionów. Koszty jednak wzrosły.


Podobno każdy odcinek kosztuje Netfliksa więcej, około 16 milionów dolarów. Wszystko przez to, że w cenę wliczone są koszty międzynarodowych praw do marki. Do tego dochodzą drogie efekty specjalne, prawa do wykorzystania muzyki i scenografia. Ostateczny budżet produkcyjny jednego odcinka wynosi 11 milionów, a dodatkowe 3-4 miliony wynikają z szeregu produkcyjnych przestoi, zmian ekipy i koniecznych zmian w scenariuszu.

Skalę budżetowej rozpusty na planie "The Get Down" najlepiej dowodzi fakt, że za "drogi" uznaje się odcinek serialu telewizyjnego kosztujący więcej niż 6 milionów dolarów.

Całkowity koszt serialu jest więc bliższy co najmniej 190 milionom. A "The Get Down" nie okazał się niestety hitem i fenomenem kulturowym na miarę innej produkcji Netfliksa, "Stranger Things". Platforma twierdzi jednak, że serial Luhrmanna trafia do odbiorców, jacy rzadko sięgają po inne seriale Netfliksa. Choć w grupie wiekowej 18-49 produkcja jest dopiero 14. pod względem popularności, to prowadzi wśród afroamerykańskich i latynoamerykańskich odbiorców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones