"The Legend of Zelda" ma już producenta

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Legend+of+Zelda%22+ma+ju%C5%BC+producenta-130536
Producent Adi Shankar ("Castlevania") prowadzi rozmowy w sprawie realizacji serialu na podstawie serii gier "The Legend of Zelda"


W poniedziałek Shankar umieścił na Instagramie informację, że będzie pracował nad cyklem – teraz została ona potwierdzona. O samej produkcji nie wiadomo na razie wiele więcej. Jak donosiliśmy jeszcze w 2016 roku, Netflix i Nintendo określały projekt mianem "Gry o tron" dla całej rodziny. Teraz, za sprawą sukcesu wspomnianej "Castlevanii", całość dostała zielone światło. 

Pierwsza gra z serii "The Legend of Zelda"  pojawiła się w 1986 roku. Opowiada o przygodach dzielnego Linka w  fantastycznej krainie Hyrule. Seria doczekała się kilkunastu tytułów i jest dziś jedną z flagowych marek Nintendo. Jej ostatnia część – "Breath of The Wild" – była jednym z największych artystycznych sukcesów w grach wideo ostatnich lat. 

Już w 2007 roku istniały plany realizacji wysokobudżetowego filmu animowanego na podstawie gry. Obraz jednak nigdy nie powstał, bo Nintendo nie zgodziło się na proponowaną wersję. 


 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones