Netflix adaptuje "Devil May Cry"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+adaptuje+%22Devil+May+Cry%22-130777
Producent Adi Shankar nie zdejmuje nogi z gazu. Po tym jak sukces netflixowej "Castlevanii" dał zielone światło kolejnym animowanym produkcjom na podstawie gier, możecie szykować się na serialową adaptację "Devil May Cry".


Nie wiadomo na razie, kto będzie pisał cykl, kiedy doczekamy się jego premiery i na motywach których gier powstanie cała opowieść. Możemy jednak założyć, że obecność Dantego - kultowego łowcy demonów z wielkim mieczem na plecach i parą giwer w dłoni - jest tutaj obowiązkowa. Przydałby się również jego bliźniak Vergil, legion przerażających demonów do wybicia oraz gęsty, gotycki klimat.

Seria gier "Devil May Cry", której pierwszy rozdział pojawił się w 2001 roku, sprzedała się już w ponad 16 milionach egzemplarzy. Capcom pracuje właśnie nad jej piątą główną odsłoną, której premierę zapowiedziano na 8 marca.

Inną zapowiedzianą przez twórcę produkcją jest ekranizacja "The Legend of Zelda". Netflix i Nintendo określały projekt mianem "Gry o tron" dla całej rodziny. Sama "Castlevania" doczeka się natomiast 3. sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones