"The Meg 2" jednak powstanie. Film ma już reżysera

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Meg+2%22+jednak+powstanie.+Film+ma+ju%C5%BC+re%C5%BCysera-139922
"The Meg 2" jednak powstanie. Film ma już reżysera
Hit kinowy z 2018 roku "The Meg" doczeka się jednak kontynuacji. Pierwsze zapowiedzi w tej sprawie pojawiły się krótko po premierze, ale potem wokół projektu zrobiło się głucho. Teraz dowiadujemy się, że widowisko nadal jest w planach. Co więcej, Warner Bros. wybrało już osobę odpowiedzialną za jego wyreżyserowanie. To Ben Wheatley, którego "Rebecca" właśnie zadebiutowała na platformie Netflix.

Szczegóły fabuły dwójki nie są na razie znane. Wiadomo, że zarys fabuły opracował Dean Georgaris, a scenariusz napisali Jon i Erich Hoeberowie. Całą trójka pracowała także nad oryginałem. Gwiazdą "The Meg 2" ponownie będzie Jason Statham, który podobno zaangażowany jest też w proces dopracowywania fabuły.

Bohaterem "The Meg" był komandor Jonas Taylor (Jason Statham). Przed laty napotkał on nieznane zagrożenie w niezbadanych głębinach Rowu Mariańskiego, które zmusiło go do przerwania wykonywanej misji i pozostawienia części swojej załogi. To tragiczne w skutkach zdarzenie doprowadziło do jego zwolnienia ze służby w atmosferze skandalu. Jednak tym, co ostatecznie zrujnowało jego karierę, małżeństwo i odebrało mu reszki honoru, była niczym niepoparta, niewiarygodna historia o przyczynie katastrofy. Taylor utrzymywał, że jego jednostkę zaatakowało gigantyczne, ponad 20-metrowe stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu. Kiedy na dnie oceanu osiada uszkodzona łódź podwodna z byłą żoną komandora pośród członków załogi, to właśnie on otrzymuje telefon. Chwytając szansę przywrócenia dobrego imienia czy też porywając się na samobójczą misję, Jonas musi stawić czoła swoim lękom i zaryzykować życie swoje oraz każdego członka załogi uwięzionego w głębinach.
Udostępnij: