"Transformers": o czym będzie opowiadać nowy film animowany? Producent serii ujawnia

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Transformers%22%3A+o+czym+b%C4%99dzie+opowiada%C4%87+nowy+film+animowany+Producent+serii+ujawnia-150426
"Transformers": o czym będzie opowiadać nowy film animowany? Producent serii ujawnia
19 lipca 2024 roku na ekrany kin trafi niezatytułowany na razie film animowany rozgrywający się w uniwersum Transformers. W rozmowie z portalem Collider sprawujący pieczę nad cyklem o przygodach Autobotów i Decepticonów producent Lorenzo di Bonaventura potwierdził, że bohaterami widowiska będą młodzi Optimus Prime oraz Megatron.  

Transformers: Cybertron jak KryptonOpowiadamy historię początków wszystkich Transformerów. Opowiadamy o tym, kim byli u zarania dziejów, jak się rozwinęli i jak doszło do ich podziału - zapowiada di Bonaventura. Producent ma nadzieję, że film będzie pierwszą częścią trylogii. Przystępując do nakręcenia filmu, nie zawsze myślę o tym, że ma on być początkiem całej serii - mówi filmowiec - Trylogia wydaje się jednak idealną formą do opowiedzenia o tej relacji. Zobaczycie Cybertron w sposób, w jaki nigdy dotąd go nie pokazano. Ponieważ robimy animację, możemy naprawdę zaszaleć. Gdybyśmy próbowali opowiedzieć tę historię w ramach filmu aktorskiego, kosztowałoby to prawdopodobnie miliard dolarów.

GettyImages-1080027156.jpg Getty Images © Michael Tran


Lorenzo di Bonaventura przyznaje, że jedną z inspiracji w trakcie prac nad animacją były komiksy o Supermanie i zagładzie jego rodzinnej planety Krypton. Cały film rozgrywa się na Cybertronie. Jeśli znacie mitologię Transformers, wiecie, że bohaterowie zaczynają kwestionować hierarchię społeczeństwa. Nie podoba im się, że zwyczajny obywatel nie ma prawa głosu. Chcemy pokazać genezę tego świata najwierniej jak się da - deklaruje producent.

Filmowiec opisuje historię Optimusa i Megatrona jako opowieść o parze młodych mężczyzn, którzy szukają życiowej drogi i znajdują odwagę, by sprzeciwić się zasadom, jakimi rządzi się ich świat.

Reżyserem filmu jest Josh Cooley ("Toy Story 4"). Scenariusz napisali Andrew Barrer, Steve Desmond, Gabriel Ferrari i Michael Sherman.

Przypomnijmy, że już w czerwcu premierę będzie miał inny film z uniwersum Autobotów i Decepticonów - "Transformers: Przebudzenie bestii". Jego akcja rozgrywa się w latach 90. Na ekranie prócz Autobotów pod wodzą Optimusa Prime'a pojawią się również Maximale, czyli Autoboty mające kształt zwierząt (głosu ich przywódcy Optimusowi Primalowi użyczy Ron Perlman), a także Terrorcony – zombie-roboty. Ludzi będą reprezentować na ekranie były wojskowy Noah (Anthony Ramos) oraz pracownica muzeum Elena (Dominique Fishback). Widowisko zapowiadane jest jako spektakularne kino przygodowe, które zabierze widzów m.in. do Machu Picchu.    

Zwiastun filmu "Transformers: Przebudzenie bestii"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones