"Twister": gwiazda "Top Gun: Maverick" Glen Powell w nowej odsłonie hitu z lat 90.

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Twister%22%3A+gwiazda+%22Top+Gun%3A+Maverick%22+Glen+Powell+w+nowej+ods%C5%82onie+hitu+z+lat+90.-150317
"Twister": gwiazda "Top Gun: Maverick" Glen Powell w nowej odsłonie hitu z lat 90.
źródło: Getty Images
autor: Amy Sussman
Znany najlepiej z megahitu "Top Gun: Maverick" Glen Powell zagra u boku Daisy Edgar-Jones w kolejnej odsłonie widowiska katastroficznego "Twister". Film jest wspólną produkcją wytwórni Universal oraz Amblin.

"Twister": co wiemy o nowym filmie?Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nowy "Twister" nie będzie kontynuacją filmu z 1996 roku. Oznacza to, że na ekranie nie pojawią się bohaterowie znani z oryginału. Edgar-Jones wcieli się w  łowczynię tornad, która na skutek traumatycznego przeżycia porzuciła niebezpieczną pracę i zatrudniła się w biurze. Niespodziewane zdarzenie sprawia, że bohaterka jest zmuszona wrócić do akcji i stawić czoła swoim największym lękom.

GettyImages-1395063284.jpg Getty Images © Theo Wargo


Za kamerą stanie  Lee Isaac Chung, autor oscarowego "Minari". Reżyser przyznaje, że ma osobiste podejście do tematu: dorastał na farmie w Arkansas i doświadczył na własnej skórze niszczycielskiej siły tornad.  

Autorem scenariusza jest Mark L. Smith ("Zjawa", "Operacja Overlord"). Tekst tak bardzo spodobał się producentowi wykonawczemu oryginału, Stevenowi Spielbergowi, że projekt z miejsca stał się priorytetem dla wytwórni Universal oraz Amblin Entertainment.

Temat zmian klimatycznych i ekstremalnych warunków pogodowych jest dziś bardziej aktualny niż kiedykolwiek. Producenci liczą więc na to, że nowy "Twister" spotka się z równie dużym zainteresowaniem co pierwsza część.

Reżyserem oryginalnego "Twistera" był Jan De Bont. Film zarobił na całym świecie blisko pół miliarda dolarów. Zdobył także dwie nominacje do Oscara: za najlepsze efekty specjalne oraz dźwięk. Sukces "Twistera" sprawił, że w parku rozrywki Universalu powstała inspirowana filmem atrakcja.


Glen Powell: wchodząca gwiazda fabryki snówGigantyczny sukces kasowy i artystyczny "Top Gun: Maverick" sprawił, że Powell stał się gorącym nazwiskiem w Hollywood. Aktora zobaczymy wkrótce w komedii romantycznej Sony, w której występuje również Sydney Sweeney, a także w komedii sensacyjnej "Hitman" w reżyserii Richarda Linklatera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones