Glen Powell jak Alec Guinness? Gwiazda "Top Gun: Maverick" w komedii kryminalnej à la "Szlachectwo zobowiązuje"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Glen+Powell+w+komedii+kryminalnej+%C3%A0+la+%22Szlachectwo+zobowi%C4%85zuje%22-153770
Glen Powell jak Alec Guinness? Gwiazda "Top Gun: Maverick" w komedii kryminalnej à la "Szlachectwo zobowiązuje"
źródło: Getty Images
autor: Dia Dipasupil
Glen Powell zwrócił na siebie uwagę w "Top Gun: Maverick", a potem wystąpił u boku Sydney Sweeney w niespodziewanym hicie amerykańskiego box-office'u "Tylko nie ty". Aktor znalazł już swój kolejny projekt, thriller "Huntington". Za inspirację posłużyła twórcom brytyjska komedia "Szlachectwo zobowiązuje".    
   

Glen Powell u reżysera "Na złej drodze"
"Huntington" ma być "szorstkim kinem zemsty". Głównym bohaterem będzie Becket Redfellow (w tej roli Glen Powell), dziedzic wielomilionowej fortuny, który zrobi wszystko, żeby zdobyć to, co mu przysługuje... Albo to, co uważa, że mu przysługuje.

Za kamerą stanie John Patton Ford, reżyser thrillera "Na złej drodze" z Aubrey Plazą. Twórca napisał też scenariusz, inspirując się klasyczną komedią "Szlachectwo zobowiązuje" (1949) z Alekiem Guinnessem w roi głównej. Jej bohaterem był potomek arystokratycznej rodziny, który postanawia usunąć swoich krewnych stanowiących przeszkodę do odziedziczenia majątku i tytułu szlacheckiego. Wersja Forda ma być mroczniejsza od filmu Roberta Hamera, ale podobno możemy spodziewać się błyskotliwych, ciętych dialogów.
 
Zdjęcia mają ruszyć wczesnym latem. Za produkcję odpowiadają Studiocanal, Blueprint Pictures i Participant. Ford pochwalił swoich producentów: Wiele mówi o tych firmach fakt, że zgodziły się nakręcić tak oryginalny i progresywny film jak ten. Glen Powell to tylko wisienka na torcie.

"Tylko nie ty" - zwiastun
Glen Powell - skąd go znamy?Glen Powell ma w swojej filmografii m.in. takie filmy jak "Niezniszczalni 3" (2014), "Ukryte działania" (2016), "Każdy by chciał!!" (2016) i "Top Gun: Maverick" (2022) oraz serial "Królowe krzyku". W tym roku zobaczymy go w komedii "Tylko nie ty" z Sydney Sweeney, nowej wersji "Twistera", "Twisters", i komedii Richarda Linklatera "Hit Man" (2023).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones