Nowy "Uciekinier" wybrany. Kto będzie następcą Schwarzeneggera?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Uciekinier%22+wybrany.+Glen+Powell+nast%C4%99pc%C4%85+Schwarzeneggera-155031
Nowy "Uciekinier" wybrany. Kto będzie następcą Schwarzeneggera?
Glen Powell ("Top Gun: Maverick", "Tylko nie ty") zagra główną rolę w nowej adaptacji "Uciekiniera" Stephena Kinga. Za kamerą stanie twórca "Hot Fuzz", "Scotta Pilgrima" oraz "Baby Drivera", Edgar Wright. Film  powstanie dla wytwórni Paramount.     

O czym opowiada "Uciekinier"?Wydany w 1979 roku pod pseudonimem Richard Bachman "Uciekinier" został już raz przeniesiony na ekran. W widowisku z 1987 roku tytułową rolę zagrał sam Arnold Schwarzenegger. Film był jednak luźną adaptacją powieściowego oryginału. Nowa wersja ma być znacznie bliższa tego, co napisał King.

GettyImages-1848473605.jpg Getty Images © Dia Dipasupil


Akcja książkowego "Uciekiniera" rozgrywa się w 2025 roku w rozwarstwionej społecznie dystopijnej Ameryce. Zdesperowany ojciec Ben Richards walczy o życie poważnie chorej 18-miesięcznej córeczki. Aby zdobyć pieniądze na leczenie, zgłasza się do udziału w ekstremalnym reality show. Zwycięzca może być jednak tylko jeden. Pozostałych uczestników czeka makabryczna śmierć na oczach milionów widzów.   

Powella zobaczymy wkrótce w dwóch filmach. W maju premierę będzie miała czarna komedia "Hit Man", do której aktor napisał również scenariusz na spółkę z reżyserem Richardem Linklaterem. Z kolei w lipcu do kin trafi widowisko katastroficzne "Twisters". Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun.    

Zwiastun filmu "Twisters"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones