Tragedia na planie serialu "Władca Pierścieni: Pierścieni Władzy". Co się stało?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%3A+Pier%C5%9Bcienie+W%C5%82adzy%22+-+tragedia+na+planie+serialu.+W+trakcie+pr%C3%B3b+zmar%C5%82+ko%C5%84-150086
Tragedia na planie serialu "Władca Pierścieni: Pierścieni Władzy". Co się stało?
W ubiegłym tygodniu na planie 2. sezonu "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy" doszło do tragedii. W trakcie przygotowań do sceny w wyniku nagłego zatrzymania krążenia zmarł jeden z występujących w serialu koni.

Co wydarzyło się na planie 2. sezonu serialu "Władca Pierścieni: Pierścieni Władzy"?Odpowiedzialne za realizację serialu Amazon Studios wydało właśnie oficjalne oświadczenie w tej sprawie: z głębokim smutkiem potwierdzamy informację o śmierci konia. Incydent miał miejsce w trakcie porannych ćwiczeń przed próbami. Trener nie miał na sobie kostiumu, a zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły. Na miejscu znajdowali się weterynarz i przedstawiciel American Humane Association (amerykańska organizacja dbająca o dobro i bezpieczeństwo zwierząt). Niezależna sekcja zwłok potwierdziła, że ​​koń zmarł w wyniku niewydolności serca.   


Jak podaje dziennik "The Hollywood Reporter", występujące w "Pierścieniach Władzy" konie dostarczyła na plan firma The Devil’s Horsemen, która wcześniej współpracowała m.in. z ekipą "Gry o tron". Zmarłe zwierzę było wcześniej badane - nie stwierdzono wówczas u niego żadnych problemów zdrowotnych.

Głos w sprawie śmierci konia zabrała walcząca o prawa zwierząt organizacja PETA. Jej wiceprezeska Lisa Lange zaapelowała do producentów, by przestali używać żywych koni na planie serialu. Mają oni możliwość korzystania z CGI, mechanicznych platform oraz innych humanitarnych metod, które nie spowodowałyby śmierci bezbronnych koni na planie - argumentuje Lange - Jeśli nie są w stanie obyć się bez wykorzystywania zwierząt w swojej sztuce, powinni znaleźć nowe medium. Nikt nie chce oglądać serialu, którego tematem jest udręka.

O czym opowiada serial "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"?Zaczynając w czasach względnego pokoju, śledzimy losy postaci, którym przyszło zmierzyć się ze złem powracającym do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy Lindonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy – oto opowieść o krainach i bohaterach, których dziedzictwo przetrwa długo po ich odejściu.  

2. sezon serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" zadebiutuje na Prime Video w 2024 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones