Amazon zapłacił za ten scenariusz milion dolarów. Co wiemy o "Stakehorse"?

Deadline, The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Justin+Lin+wyre%C5%BCyseruje+%22Stakehorse%22.+Amazon+zap%C5%82aci%C5%82+za+scenariusz+milion+dolar%C3%B3w-155050
Amazon zapłacił za ten scenariusz milion dolarów. Co wiemy o "Stakehorse"?
autor: Rodin Eckenroth
Justin Lin wyreżyseruje film "Stakehorse". Za scenariusz tego projektu Amazon MGM Studios zapłaciło milion dolarów. 

Co wiemy o "Stakehorse"?


"Stakehorse" powstanie na podstawie scenariusza autorstwa Justina Piaseckiego. Tekst w 2023 roku zajął drugie miejsce na hollywoodzkiej Czarnej Liście – rankingu najlepszych scenariuszy, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: 11 najlepszych scenariuszy 2023 roku w Hollywood, których jeszcze nie zrealizowano

"Stakehorse" opisywane jest jako połączenie "Miasta złodziei" z "Niezwyciężonym Secretariatem". Główny bohater, weterynarz specjalizujący się w leczeniu koni, dorabia na boku, wykonując proste procedury medyczne dla kryminalistów. Skorumpowany policjant zmusza go do pomocy w napadzie na kasy podczas wyścigów konnych.

Justin Lin nie tylko wyreżyseruje film, ale będzie też pełnił obowiązki producenta z ramienia swojego studia Perfect Storm Entertainment – obok Todda Liebermana i Aleksa Younga z Hidden Pictures. Justin Piasecki będzie producentem wykonawczym. 

Skąd znamy Justina Lina? Zobacz zwiastun "Szybkich i wściekłych: Tokio Drift"


Justin Lin najlepiej znany jest jako reżyser kilku odsłon serii "Szybcy i wściekli", z którą związany był od trzeciej części, czyli "Tokio Drift" (zwiastun poniżej). Wprowadził do serii Hana Lue (Sung Kang) – postać znaną z jego wcześniejszego filmu, kryminału "Better Luck Tomorrow". W jego CV znajdziemy też dramat sportowy "Annapolis", widowisko sci-fi "Star Trek: W nieznane" oraz odcinki takich popularnych serialach jak "Community", "Detektyw" czy "Magnum: Detektyw z Hawajów". 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones