"W głębi lasu" kolejnym międzynarodowym hitem Netfliksa

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/%22W+g%C5%82%C4%99bi+lasu%22+kolejnym+mi%C4%99dzynarodowym+hitem+Netfliksa-138123
"W głębi lasu" kolejnym międzynarodowym hitem Netfliksa
Okazuje się, że "365 dni" to nie jedyna polska produkcja, która w ostatnich czasach zyskała popularność za granicą. Z rankingów publikowanych na portalu What's on Netflix wynika, że serial "W głębi lasu" (ang. "The Woods") jest jedną z najchętniej oglądanych produkcji w aż ośmiu z dwunastu krajów, w których platforma ma najwięcej użytkowników. Wiadomość ta cieszy tym bardziej, że polski serial znalazł się w sąsiedztwie takich hitów jak "13 powodów", "Siły Kosmiczne" czy "Rick i Morty". 

Największą popularnością cieszy się jak na razie w Wielkiej Brytanii, gdzie zajął pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych seriali (najpopularniejszym filmem jest inna polska produkcja – "365 dni"). Z dobrym przyjęciem spotkał się też w Brazylii i we Francji, gdzie jest odpowiednio drugim i trzecim najpopularniejszym serialem. Ponieważ listy najpopularniejszych produkcji w serwisie Netflix są aktualizowane codziennie, niewykluczone, że polska produkcja trafi też na top 10 w pozostałych krajach.

Bohaterem serialu jest Paweł Kopiński – warszawski prokurator, który nigdy nie pogodził się do końca z zaginięciem swojej siostry Kamili. Po 25 latach od dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce na letnim obozie, mężczyzna niespodziewanie trafia na trop sugerujący, że być może jego siostra nadal żyje.

"W głębi lasu" jest drugim polskim serialem zrealizowanym przez Netflix. Scenariusz na podstawie bestsellerowej powieści Harlana Cobena napisali Agata Malesińska i Wojciech Miłoszewski, a za kamerą stanęli Leszek Dawid i Bartosz Konopka. W rolach głównych występują Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Wiktoria Filus i Hubert Miłkowski. Partnerują im m.in. Jacek Koman, Cezary Pazura i Adam Ferency