Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Zadziwiaj%C4%85cy+Maurycy+i+jego+edukowane+gryzonie%22+animacj%C4%85-133461

"Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie" animacją

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
"The Amazing Maurice and His Educated Rodents", 28. książka Terry'ego Pratchetta z cyklu Świat Dysku wydana w Polsce pod tytułem "Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie" zostanie zekranizowana. Projekt pomyślany jest jako pełnometrażowa animacja.

Zrzut ekranu 2019-06-12 o 13.38.11.png


Film będzie produkcją niemieckiego studia Ulysses Filmproduktion i irlandzkiego Cantilever Media. Scenariusz przygotuje Terry Rossio ("Shrek", cykl "Piraci z Karaibów"). Zaś reżyserem został Toby Genkel ("Riko prawie bocian").

Książka opowiadała o przygodach kota Maurycego i grupie szczurów przemienionych przez odpadki z Niewidocznego Uniwersytetu w inteligentne zwierzęta, myślące jak ludzie oraz chłopca Keitha. Maurycy wpadł na pomysł szwindlu polegającego na tym, że wędrują od miasta do miasta, w których "wywołują" plagę szczurów. Potem Keith oferuje, że za pieniądze wyprowadzi szczury z miasta, niczym słynny grajek z Hamelin. Interes kręci się doskonale do czasu, aż trafiają do miasteczka w Überwaldzie, w którym dzieją się dziwne rzeczy.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię