"Zupełnie Nowy Testament" na zamknięcie Dwóch Brzegów

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Zupe%C5%82nie+Nowy+Testament%22+na+zamkni%C4%99cie+Dw%C3%B3ch+Brzeg%C3%B3w-112432
Mit stworzenia w sierpniu zostanie poddany rewizji. Dziewiątą edycję festiwalu Dwa Brzegi zamknie "Zupełnie Nowy Testament" Jaco Van Dormaela.Bóg mieszkający z żoną i córką w Brukseli? Tylko w zwariowanej rzeczywistości Jaco Van Dormaela. Belgijski reżyser w swoim najnowszym filmie opowiada historię boskiej rodziny, w której postać Wszechmogącego znacząco rozmija się z wizerunkiem kreowanym przez znane nam Pismo Święte. Bóg jest leniwy, całe dnie spędza siedząc przed telewizorem, a w wolnych chwilach dokucza żonie i córce. Jego życiowy cel? Uprzykrzyć ludziom życie. Van Dormael dowodzi na przykład, że kromka chleba zawsze spadająca na podłogę stroną z masłem nie jest przypadkiem...

Rewizjonistyczna satyra reżysera komediodramatu "Ósmy dzień" i filmu science fiction "Mr. Nobody" była pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Cannes, gdzie została ciepło przyjęta przez krytykę. Dziennikarze docenili odwagę Van Dormaela, z jaką w czasach politycznej poprawności opowiada o chrześcijaństwie, a jego absurdalny humor porównywali z tym prezentowanym przed laty przez brytyjską grupę Monty Python.

Teraz "Zupełnie Nowy Testament" będą mogli zobaczyć również Polscy widzowie – pokaz obrazu Jaco Van Dormaela będzie towarzyszył gali zamknięcia festiwalu Dwa Brzegi, która odbędzie się 8 sierpnia.

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones