Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%5BComic-Con+2013%5D+%22Avengers+2%22+adaptacj%C4%85+10-cz%C4%99%C5%9Bciowego+%22Age+of+Ultron%22-97487

[Comic-Con 2013] "Avengers 2" adaptacją 10-częściowego "Age of Ultron"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Po tym jak Warner Bros. ogłosiło, iż w "Man of Steel 2" pojawi się Batman, wszyscy w San Diego zastanawiali się, jak spróbuje przebić to Marvel na swoim panelu dyskusyjnym. Fani komiksowych adaptacji nie zawiedli się. Na scenie pojawił się bowiem Joss Whedon i ujawnił szczegóły kontynuacji "Avengers".Reżyser ujawnił, iż sequel będzie nosił tytuł "Avengers: Age of Ultron". Jest to bezpośrednie nawiązanie do 10-częściowego komiksu wydanego przez Marvel w tym roku.

Ultron pojawił się incognito po raz pierwszy w 54 numerze "Avengers" w 1968 roku. Przewodzi Masters of Evil w ich walce przeciwko Avengers. W oryginale został on stworzony przez Henry'ego Pyma (Ant-Mana), ale uniezależnił się od swojego stwórcy i stał się jego wrogiem. Ultron jest twórcą "syntezoida" The  Vision, który miał mu pomóc w walce z Avengers. Ale The Vision też się zbuntował przeciwko swojemu stwórcy i stanął po stronie herosów.

W "Age of Ultron" Ultron powraca i stopniowo zaczyna zdobywać kontrolę nad Ziemią wykorzystując do tego Sentinels. Seria jest pełna wielu różnych bohaterów Marvela (pojawia się i Spider-Man i Wolverine), co zapewne zostanie w filmie Whedona zmienione, jako że są to postaci kontrolowane przez inne wytwórnie.

Do roli The Vision typowany jest Vin Diesel. Jednak na razie informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona.

zobacz też: