Śmierć to dopiero początek? Film "Duchy w Wenecji" już w kinach

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Amier%C4%87+to+dopiero+pocz%C4%85tek+Film+%22Duchy+w+Wenecji%22+ju%C5%BC+w+kinach-152078
Śmierć to dopiero początek? Film "Duchy w Wenecji" już w kinach
Od 15 września w kinach można już zobaczyć najnowszą produkcję 20th Century Studios – "Duchy w Wenecji" w reżyserii nagrodzonego Oscarem® Kennetha Branagha. Film jest adaptacją powieści Agathy Christie pt. "Wigilia Wszystkich Świętych" i przedstawia kolejne, zaskakujące przygody charyzmatycznego detektywa Herkulesa Poirota, który próbuje wieść spokojne życie na emeryturze... w Wenecji.

"Duchy w Wenecji" to pełen napięcia, niepokojący thriller, który powstał na kanwie jednej z powieści Agathy Christie, zatytułowanej "Wigilia Wszystkich Świętych". Twórcy jednak przenieśli miejsce akcji do tętniącej życiem, rozwibrowanej Wenecji, gdzie znany i lubiany na całym świecie detektyw Herkules Poirot (Kenneth Branagh) spędza emeryturę, ciesząc się swoją anonimowością.

Pewnego dnia spotyka starą przyjaciółkę, pisarkę i autorkę kryminałów Ariadne Oliver (Tina Fey), która prosi go o pomoc, zapewniając, że tym razem pomoc ta nie będzie miała nic wspólnego z przestępczością. Oliver chce, aby Poirot wziął razem z nią udział w organizowanym przez słynną śpiewaczkę operową Rowenę Drake (Kelly Reilly) seansie spirytystycznym i pomógł jej udowodnić, że to jedno wielkie oszustwo. Emerytowany detektyw niechętnie się zgadza. Gdy para bohaterów bierze udział w odbywającym się w starym, nawiedzonym weneckim pałacu spotkaniu z zaświatami, dochodzi w nim do... morderstwa. Poirot znów musi wcielić się w rolę śledczego. Tyle, że ta zagadka będzie dużo bardziej zawiła niż wszystkie, które dotychczas przyszło mu rozwiązywać. Czy biegły rozum wystarczy, by odkryć tajemnicę śmierci znalezionej ofiary? Czy śmierć to dopiero początek... sekretów, jakie skrywają ruiny weneckiej posiadłości przed ludzkim umysłem?


"Duchy w Wenecji" to film wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara® Kennetha Branagha, który jednocześnie wystąpił w roli słynnego detektywa Herkulesa Poirota. Ekranizacja powstała na podstawie scenariusza autorstwa nominowanego do Oscara® Michaela Greena. Producentami są Kenneth Branagh i Judy Hofflund, a producenci wykonawczy to Louise Killin, James Prichard, Ridley Scott, Simon Kinberg i Mark Gordon. W niezapomniane postacie wcielili się znakomici: Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio i Michelle Yeoh.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones