Takich zwrotów akcji nie spodziewają się nawet najwierniejsi czytelnicy Agathy Christie!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Takich+zwrot%C3%B3w+akcji+nie+spodziewaj%C4%85+si%C4%99+nawet+najwierniejsi+czytelnicy+Agathy+Christie-152060
Takich zwrotów akcji nie spodziewają się nawet najwierniejsi czytelnicy Agathy Christie!
Swoim najnowszym filmem "Duchy w Wenecji" (w kinach od piątku, 15 września), opartym na powieści Agathy Christie, Kenneth Branagh przenosi fanów przygód Herkulesa Poirota i jego złożonych zagadek kryminalnych nie tylko do najbardziej elektryzującego, kolorowego miasta Europy, ale i do tajemniczego świata zjawisk nadprzyrodzonych.

"Duchy w Wenecji" to obraz tętniącego życiem, magicznego miasta, w którym dużo się dzieje, dzięki czemu można łatwo wtopić się w tłum i pozostać anonimowym. Wenecja zdaje się być idealnym miejscem na emeryturę dla zmęczonego życiem, przestępstwami i złymi ludźmi znanego na całym świecie detektywa, Herkulesa Poirota (Kenneth Branagh). Pewnego dnia bohater spotyka się ze swoją przyjaciółką z dawnych lat, pisarką i autorką kryminałów Ariadne Oliver (Tina Fey), która prosi go o nietypową pomoc. Chce, aby Poirot wziął razem z nią udział w seansie spirytystycznym i pomógł jej udowodnić, że ten rytuał to bzdura. Detektyw niechętnie się zgadza i udaje ze swą przyjaciółką do starego, nawiedzonego pałacu, gdzie czeka ich mnóstwo niespodzianek. Tej nocy, w weneckiej posiadłości, w której przebywają ciekawi zaświatów goście, dochodzi do morderstwa. Poirotowi więc znów przychodzi wcielić się w rolę śledczego, tyle że tym razem musi wziąć pod uwagę wszystkich podejrzanych – także tych... niewidzialnych...

"Agatha Christie to najlepsza na świecie pisarka kryminalna, która perfekcyjnie rozumiała powieść detektywistyczną" – mówi o swojej inspiracji reżyser Kenneth Branagh, który wspólnie ze scenarzystą Michaelem Greenem zekranizował wcześniej już dwie inne powieści brytyjskiej autorki ("Morderstwo w Orient Expressie" i "Śmierć na Nilu"). "Ten film jest o tym, czy istnieje coś poza nami – Duch? Bóg?" – dodaje o najnowszej produkcji.

"Duchy w Wenecji" to coś więcej niż kolejna złożona zagadka kryminalna, którą można rozwiązać wprawnym rozumem. Tutaj dochodzi wątek mistyczny i zacierająca się granica pomiędzy tym, co prawdziwe, a tym, co nie. Tutaj umysł będzie płatać figle, a przeszłość bohaterów wracać i odbijać się szerokim, głośnym echem. Takich zwrotów akcji nie spodziewają się nawet najwierniejsi czytelnicy Christie!

Kennethowi i Michaelowi udało się to, czego nie udało się dokonać mojej prababci - mówi jeden z producentów wykonawczych, James Prichard, prawnuk Agathy Christie. Pokazali głębię Poirota, dotykając jego psychiki i pokazując, jak przeszłość i życiowe doświadczenia ukształtowały go jako człowieka.

"Duchy w Wenecji" wyreżyserował zdobywca Oscara® Kenneth Branagh, który jednocześnie wystąpił w roli słynnego detektywa Herkulesa Poirota. Film zainspirowany powieścią "Wigilia Wszystkich Świętych" Agathy Christie powstał na podstawie scenariusza autorstwa nominowanego do Oscara® Michaela Greena. Producentami są Kenneth Branagh i Judy Hofflund, a producenci wykonawczy to Louise Killin, James Prichard (prawnuk Agathy Christie), Ridley Scott, Simon Kinberg i Mark Gordon. W niezapomniane postacie wcielili się znakomici aktorzy, tacy jak: Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio i Michelle Yeoh.

Zwiastun filmu "Duchy w Wenecji"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones