Świąteczny klasyk "Prezent pod choinkę" doczeka się kontynuacji

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awi%C4%85teczny+klasyk+%22Prezent+pod+choink%C4%99%22+doczeka+si%C4%99+kontynuacji-145220
Świąteczny klasyk "Prezent pod choinkę" doczeka się kontynuacji
źródło: Materiały prasowe
Mamy dopiero styczeń, a w Hollywood już ruszyły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Studia Legendary i Warner Bros. szykują "A Christmas Story Christmas", sequel wigilijnego klasyka z 1983 roku "Prezent pod choinkę" ("A Christmas Story"). W obsadzie znajdzie się Peter Billingsley, dziecięcy gwiazdor oryginału. Projekt powstaje dla serwisu streamingowego HBO Max.

"Prezent pod choinkę" - o czym opowie kontynuacja filmu?


Akcja "A Christmas Story Christmas" ma rozgrywać się w latach 70. Peter Billingsley wcieli się w dorosłego Ralphiego, który wraca do domu przy Cleveland Street, by zorganizować swoim dzieciom magiczne święta na miarę tych, jakie przeżył sam jako dziecko.

GettyImages-156734301.jpg Getty Images © Daniel Zuchnik

Peter Billingsley na premierze "A Christmas Story: The Musical" w 2012 roku

Film wyreżyseruje Clay Kaytis, który ma już doświadczenie w świątecznym temacie jako autor "Kroniki świątecznej" z Kurtem Russelem. Scenariusz napisał Nick Schenk ("Cry Macho", "Gran Torino", "Sędzia").

Billingsley jako dorosły skupił się na karierze za kamerą. Był m.in. producentem broadwayowskiej wersji "Prezentu pod choinkę", która zdobyła trzy nominacje do nagród Tony. Wyprodukował też m.in. serial animowany "Nie ma jak w rodzinie" i wyreżyserował komedię "Raj dla par" z Vince'em Vaughnem. Będzie również producentem "A Christmas Story Christmas". 

Zdjęcia ruszają w lutym na Węgrzech.


O czym opowiadał "Prezent pod choinkę"?


Akcja "Prezentu pod choinkę" rozgrywała się w latach 40. Bohaterem filmu był Ralphie Parker, którego wielkim marzeniem jest otrzymanie na gwiazdkę karabinka marki Red Rider. Chłopiec dokłada wszelkich starań, aby zaskarbić sobie sympatię starszych i zasłużyć na prezent. Niestety, wciąż spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem: a to ze strony rodziców, a to nauczyciela, a to nawet samego Świętego Mikołaja.

Film miał premierę w 1983 roku, a za kamerą stanął Bob Clark.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2022. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones