Clint Eastwood nie myśli o emeryturze i szykuje nowy film

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Clint+Eastwood+nie+my%C5%9Bli+o+emeryturze+i+szykuje+nowy+film-139618
Clint Eastwood nie myśli o emeryturze i szykuje nowy film
źródło: Getty Images
autor: Alberto E. Rodriguez
W maju Clint Eastwood świętował 90 urodziny. Żywa legenda kina nie skorzystała z tej okazji, by przejść na emeryturę. Jak podaje portal Deadline, Eastwood przymierza się do realizacji kolejnego filmu. Podobnie jak w przypadku przedostatniego swojego dzieła - "Przemytnika" - będzie nie tylko reżyserem, ale również jedną z gwiazd.

Film nosi tytuł "Cry Macho" i będzie ekranizacją powieści N. Richarda Nasha. Będzie to opowieść o starcu, który kiedyś był gwiazdą rodeo i hodowcą koni. Teraz przyjmuje zadanie od swojego dawnego szefa. Ma sprowadzić do domu syna mężczyzny, który przebywa z matką-alkoholiczką. Kiedy bohater przemierza wraz z chłopcem bezdroża Meksyku w podróży powrotnej do Teksasu, czekać ich będzie sporo wyzwań. Dla starca będzie to ostatnia być może w życiu okazja odkupienia, kiedy będzie uczył chłopca, jak być dobrym mężczyzną.

Scenariusz przygotowali Nash i Nick Schenk, który z Eastwoodem współpracował już przy filmach "Gran Torino" i "Przemytnik". Całość powstanie dla Warner Bros.