3 miliony dolarów "Ostatniego Władcy Wiatru"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/3+miliony+dolar%C3%B3w+%22Ostatniego+W%C5%82adcy+Wiatru%22-62393
UPDATE: W cały czwartek "Ostatni Władca Wiatru" zarobił ok. 16 milionów dolarów.

Czy Amerykanie raz jeszcze zignorują opinie recenzentów i tłumnie wybiorą się do kin? Pierwsze wyniki "Ostatniego Władcy Wiatru" sugerują, że tak. Film na północnych pokazach w czwartek zarobił 3 miliony dolarów.

Paramount Pictures twierdzi, że to najlepsze w tym sezonie letnim nocne otwarcie filmu nie będącego sequelem. Jeśli w pozostałe dni wynik będzie podobny, studio będzie mogło odetchnąć z ulgą. A ma się czym martwić. Amerykańscy recenzenci są jednomyślni: to najgorszy film w dorobku reżysera M. Night Shyamalana. Co więcej, wskaźnik na Rotten Tomatoes jest jeszcze niższy niż w przypadku "Dużych dzieci", co czyni "Ostatniego Władcę Wiatru" najgorszym filmem lata.

Należy jednak pamiętać, że przed tygodniem widzowie nie przejęli się recenzjami komedii "Duże dzieci". Film w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania zarobił znakomite 40,5 miliona dolarów. Paramount Pictures potrzebuje mocnego otwarcia, gdyż produkcja "Ostatniego Władcy Wiatru" kosztowała grubo ponad 100 milionów dolarów.