3 miliony dolarów "Ostatniego Władcy Wiatru"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/3+miliony+dolar%C3%B3w+%22Ostatniego+W%C5%82adcy+Wiatru%22-62393
UPDATE: W cały czwartek "Ostatni Władca Wiatru" zarobił ok. 16 milionów dolarów.

Czy Amerykanie raz jeszcze zignorują opinie recenzentów i tłumnie wybiorą się do kin? Pierwsze wyniki "Ostatniego Władcy Wiatru" sugerują, że tak. Film na północnych pokazach w czwartek zarobił 3 miliony dolarów.

Paramount Pictures twierdzi, że to najlepsze w tym sezonie letnim nocne otwarcie filmu nie będącego sequelem. Jeśli w pozostałe dni wynik będzie podobny, studio będzie mogło odetchnąć z ulgą. A ma się czym martwić. Amerykańscy recenzenci są jednomyślni: to najgorszy film w dorobku reżysera M. Night Shyamalana. Co więcej, wskaźnik na Rotten Tomatoes jest jeszcze niższy niż w przypadku "Dużych dzieci", co czyni "Ostatniego Władcę Wiatru" najgorszym filmem lata.

Należy jednak pamiętać, że przed tygodniem widzowie nie przejęli się recenzjami komedii "Duże dzieci". Film w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania zarobił znakomite 40,5 miliona dolarów. Paramount Pictures potrzebuje mocnego otwarcia, gdyż produkcja "Ostatniego Władcy Wiatru" kosztowała grubo ponad 100 milionów dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones