"Incepcja" zdetronizowana na świecie?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Incepcja%22+zdetronizowana+na+%C5%9Bwiecie-64160
W mijający weekend rozegrała się niezwykle zacięta batalia o pierwsze miejsce w międzynarodowym box offisie pomiędzy "Incepcją" a "Niezniszczalnymi". Jej wyniki nie są na razie znane ze względu na opóźnienia w spływaniu informacji o wpływach "Niezniszczalnych", którzy w wielu krajach trafili do kin dzięki mniejszym dystrybutorom.

Na razie na pierwszym miejscu pozostaje "Incepcja". Film Nolana zarobił w weekend 21,5 miliona dolarów będąc wyświetlanym w 59 krajach świata. Jego łączny wynik to 357,7 mln. Tymczasem częściowe wyniki "Niezniszczalnych" to 14,5 miliona dolarów, z czego ponad 5,7 mln przypada na Wielką Brytanię, a 5 mln na Francję. Nie znamy na razie wyników z Chin, Meksyku, Rosji, Brazylii i innych krajów.

Dobrze na zagranicznych rynkach radzi sobie "Ostatni Władca Wiatru". Film w weekend zarobił 19,5 miliona dolarów, z czego aż 6,3 mln to wpływy z Korei Południowej. Jak dotąd film poza Stanami zarobił 94 miliony dolarów.

Czwarte miejsce najprawdopodobniej przypadnie sensacyjnemu obrazowi "Salt" z Angeliną Jolie w głównej roli. Weekendowe wpływy wyniosły 17,8 mln, dzięki czemu film przekroczył granicę 100 milionów na światowych rynkach (drugą setkę uzyskał w Stanach).

Pierwszą piątkę zamyka "Toy Story 3", które zarobiło 12 milionów dolarów. Film poza USA zarobił 580,6 mln dolarów. Globalne wyniki to 984,3 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones