A jednak! Spielberg i jego Amblin podpisują umowę z Netflixem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/A+jednak+Spielberg+i+jego+Amblin+podpisuj%C4%85+umow%C4%99+z+Netflixem-142870
A jednak! Spielberg i jego Amblin podpisują umowę z Netflixem
źródło: Getty Images
autor: Craig Sjodin
Szok i niedowierzanie. Amblin Entertainment podpisało lukratywny kontrakt z platformą Netflix na produkcję filmów fabularnych. 


Steven Spielberg, jeden z największych orędowników rozdzielenia podmiotów streamingowych od tradycyjnych dystrybucyjno-producenckich studiów, musiał dostosować się do nowej, post-pandemicznej rzeczywistości. Umowa Amblin z Netflixem obejmie klikanaście filmów na przestrzeni kolejnych lat. Nie będzie kłócić się również z umową, którą Amblin zawarło z Universalem (i która w grudniu ubiegłego roku została przedłużona) - niektóre filmy powstaną dla wytwórni, inne - dla platformy. 

Choć Amblin dopiero teraz będzie związane z Netfliksem stałym kontraktem, firmy współpracowały już wcześniej - platforma była chociażby dystrybutorem wyprodukowanego przez Amblin i nominowanego do 7 Oscarów dramatu "Proces siódemki z Chicago". Finansuje też projekt "Maestro" Bradleya Coopera o Leonardzie Bernsteinie

W Amblin najważniejsze jest opowiadanie historii. To się nigdy nie zmieni, a po rozmowie z Tedem Sarandosem było dla nas jasne, że wspólnie możemy dotrzeć z naszymi opowieściami do jeszcze większej liczby widzów - powiedział Spielberg. Myślicie, że to znak czasów i początek nowego trendu w Hollywood?