Amazon zrealizuje serialowy remake "Olbrzyma"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Amazon+zrealizuje+serialowy+remake+%22Olbrzyma%22-137833
Amazon zrealizuje serialowy remake "Olbrzyma"
źródło: Getty Images
autor: ullstein bild Dtl.
Amazon planuje serialową adaptację powieści "Giant" autorstwa Edny Ferber. Po raz pierwszy została ona przeniesiona na ekran przez George'a Stevensa w 1956 roku. Film, w którym wystąpili James Dean, Rock Hudson i Elizabeth Taylor, był nominowany do Oscara w 10 kategoriach. Zdobył jedną statuetkę. 

"Giant" to epicka opowieść opisująca losy dwóch pokoleń rodziny Bendictów na tle przemian zachodzących w Teksasie po odkryciu złóż ropy. Ranczer Jordan "Bick" Benedict poślubia piekną i wygadaną Leslie Lynnnton. Młoda kobieta źle się czuje w konserwatywnym Teksasie, otwarcie sprzeciwiając się bigoterii i ekonomicznej niesprawiedliwości leżącej u podstaw bogactwa Benedictów oraz innych rodzin. Kobieta wikła się w tragiczną wojnę między mężem a usuniętym z rancza kowbojem Jettem Rinkiem, który również darzy ją uczuciem. Chłopak nie chce odsprzedać Benedictowi należącego niego kawałka ziemi. Wkrótce odkrywa, że jest na niej ropa.

Za kamerą nowej wersji stanie Alfonso Gomez-Rejon, który współpracował już z Amazonem jako reżyser i producent wykonawczy serialu "Hunters". Pracował też przy "Chambers", "American Horror Story" i "Glee".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones