Amerykanie szykują remake "Tezy" Amenábara

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Amerykanie+szykuj%C4%85+remake+%22Tezy%22+Amen%C3%A1bara-144329
Amerykanie szykują remake "Tezy" Amenábara
źródło: Getty Images
autor: Juan Naharro Gimenez
Firma Sentient Entertainment nabyła prawa do realizacji anglojęzycznego remake'u hiszpańskiego dreszczowca "Teza". To zrealizowany w 1996 roku głośny debiut Alejandra Amenábara ("Inni", "W stronę morza").

Główną bohaterką filmu jest Ángela (Ana Torrent) - studentka madryckiej szkoły filmowej. Pisząc pracę na temat przemocy na ekranie, dziewczyna natrafia na kasetę z zapisem prawdziwego morderstwa. Gdy okaże się, że torturowana na filmie ofiara to jedna z byłych studentek szkoły, Ángela znajdzie się w niebezpieczeństwie. Bohaterka zwróci się wówczas o pomoc do kolegi ze studiów, Chemy (Fele Martínez) - dziwaka i odludka zafascynowanego przemocą, posiadającego pokaźną kolekcję ekstremalnych filmów grozy. Oboje trafią na ślad produkcji "snuff movies" – filmów, które pokazują prawdziwe sceny tortur, gwałtów i morderstw ze szczególnym okrucieństwem.

Kadr z filmu Teza (reż. Alejandro Amenabar)

Kręcąc "Tezę", Amenábar wyprzedził swoje czasy. Nasza kultura jest dziś bardziej niż kiedykolwiek zafascynowana seksem i przemocą. Niewrażliwość na przemoc w mediach osiągnęła najwyższy poziom w historii i ma druzgocący efekt – stwierdził Renee Tab z Sentient Entertainment - Poprzez wydarzenia w kampusie uniwersyteckim chcemy opowiedzieć historię następnego pokolenia tak autentycznie, jak to tylko możliwe. Chcemy opowiedzieć o kondycji emocjonalnej współczesnych studentów, o ich problemach ze zdrowiem psychicznym i presji, jaką narzuca im świat. Wszystko to jest ukryte w tym świetnym dreszczowcu.

W portfolio Sentient Entertainment znajdziemy m.in. takie tytuły jak "Mapy gwiazd", "Smak zemsty. Peppermint" oraz serial "Konflikt: Bette i Joan".