Animowane ptaki z "Rio 2" zadziobały Człowieka Pająka

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Animowane+ptaki+z+%22Rio+2%22+zadzioba%C5%82y+Cz%C5%82owieka+Paj%C4%85ka-104289
W wielkanocny weekend doszło do ekscytującej walki o pierwsze miejsce pomiędzy dwoma sequelami: "Rio 2" i "Niesamowity Spider-Man 2". Ostatecznie lepsza okazała się animacja. Według szacunkowych danych film zarobił w ciągu ostatnich trzech dni 48 milionów dolarów. Animacja, która nie została najlepiej przyjęta w Stanach, za granicą radzi sobie zdecydowanie lepiej. Ma już na swoim koncie 201,5 mln dolarów.


Minimalnie słabiej wypadł w zagranicznych kinach "Niesamowity Spider-Man 2". Na dwa tygodnie przed amerykańską premierą film trafił do 14 krajów świata i zgarnął 47 milionów dolarów. Komiksowe widowisko cieszy się więc podobną popularnością, co pierwsza część dwa lata temu. Najwięcej "Niesamowity Spider-Man 2" zarobił w Meksyku (11,1 mln dolarów). Nieźle sprzedał się też w Niemczech (6,2 mln) i Australii (5,2 mln).

Na trzeciej pozycji wylądował "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Film zarobił 35,3 mln dolarów. Jest to lekkie rozczarowanie. Obraz bowiem stosunkowo słabo zadebiutował w Japonii, skąd pochodzą "tylko" 2 miliony dolarów. W sumie jednak komiksowa produkcja ma na swoim koncie 385,1 mln dolarów (z kin poza granicami USA), czyli dwukrotnie więcej od końcowego wyniku "Pierwszego starcia" (194 mln).

Czwarte miejsce w tym tygodniu przypadło biblijnej superprodukcji "Noe: Wybrany przez Boga". Film zarobił kolejne 21,6 mln dolarów i w sumie poza granicami USA zgarnął 197,4 mln dolarów. Najlepszym rynkiem dla filmu okazała się Brazylia, gdzie dotąd wydano na film 22,9 mln dolarów.

Pierwszą piątkę kompletuje "Transcendencja". Film wraz z amerykańską premierą trafił do kin w 27 krajach. Zarobił w nich 17,4 mln dolarów, z czego aż 11,4 mln pochodziło z chińskich kin. Oznacza to, że widowisko SF uzyskało tam większe wpływy niż w Stanach Zjednoczonych (11,2 mln). Do niedawna takie rzeczy się nie zdarzały. W ubiegłym roku Chiny po raz pierwszy dokonały bezprecedensowego wyłomu, kiedy "Pacific Rim" uzyskało na otwarcie 45,3 mln dolarów (w Stanach w pierwszy weekend film zarobił 37,3 mln).

I na koniec jeszcze krótkie uaktualnienie sytuacji na liście światowych przebojów wszech czasów. "Kraina lodu" wyprzedziła na niej "Transformers 3" (1 123,8 mln) i zajmuje obecnie szóstą lokatę z wynikiem 1 129,2 mln dolarów. Wyżej już prawdopodobnie nie da rady się wznieść. "Iron Man 3", który obecnie znajduję się na miejscu 5., ma bowiem na swoim koncie 1 215,4 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones