Antonio Banderas wybrał nowego Zorro. Nie wszystkim się spodoba

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Antonio+Banderas+chce%2C+%C5%BCeby+Tom+Holland%2C+Spider-Man+z+film%C3%B3w+Marvela%2C+zast%C4%85pi%C5%82+go+jako+Zorro-148598
Antonio Banderas wybrał nowego Zorro. Nie wszystkim się spodoba
Antonio Banderas spotyka się właśnie z dziennikarzami promując animację "Kot w butach: Ostatnie życzenie". I jak to zawsze w takich sytuacjach bywa, pytany jest o różne filmowe projekty. Jednym z nich jest postać Zorro, w którą wcieli się dwukrotnie na dużym ekranie, w filmach "Maska Zorro" i "Legenda Zorro".

Kto powinien zagrać nowego Zorro?W jednym z wywiadów Antonio Banderas stwierdził, że jeśli pojawi się pomysł realizacji nowego filmu o przygodach Zorro, to chętnie się w nim pojawi. Widzi siebie w takim filmie jako bohatera, który przekazuje swoją maskę następcy. Zupełnie tak samo, jak sam ją otrzymał w filmie "Maska Zorro". Tam Anthony Hopkins wcielał się w Don Diego de la Vegę, który namaszcza na nowego Zorro granego przez Banderasa Alejandro Murrietę.

Co więcej, Antonio Banderas wie także, komu przekazałby maskę Zorro. Jego wyborem jest Tom Holland.

Wystąpiłem razem z nim w "Uncharted" i uważam, że jest zabawny i pełen energii. Ma też tę iskrę w oku - powiedział Hiszpan.


Zorro na dużym ekranieZorro jest jednym z pierwszych zamaskowanych bohaterów współczesnej kultury masowej. Postać wymyślił Johnston McCulley. Pierwsze opowiadanie z nim pojawiło się w sierpniu 1919 roku w magazynie "All-Story Weekly". Zorro był zawadiackim zamaskowanym mścicielem, który stawał w obronie biednych mieszkańców Kalifornii, których ciemiężyli biznesmeni, politycy i inni złoczyńcy.

Hollywood natychmiast zakochało się w bohaterze. Pierwszy film trafił na ekrany kin już w 1920 roku. Był to "Znak Zorro", którego gwiazdą został Douglas Fairbanks. Do końca lat 40. Zorro pojawiał się regularnie na ekranach. Potem jednak postać w Ameryce uległa niejakiemu zapomnieniu.

Sam Zorro jednak nie zniknął, głównie za sprawą Włochów. Od 1952 do 1975 roku powstało we Włoszech ponad 20 filmów. Były wśród nich takie tytuły jak: "Zorro i trzej muszkieterowie", "Zorro contro Maciste" (który do Ameryki trafił nie "Samson and the Slave Queen", gdzie Zorro został przeminiony w Ramona/El Toro) i "Zorro" z Alainem Delonem.

Przez kolejne dwie dekady nie powstał żaden poważny film o zamaskowanym mścicielem. Wielki powrót nastąpi dzięki widowisku przygodowemu "Maska Zorro" z Antonio Banderasem. Jego sequel - "Legenda Zorro" - jest ostatnim filmem o przygodach Zorro.

Jednak w Hollywood od lat mówi się o kolejnym powrocie postaci. Swego czasu był nią zainteresowany Quentin Tarantino. Planował zekranizować swój własny komiks "Zorro/Django". Na planach się jednak skończyło.

Zwiastun filmu "Uncharted"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones