Tom Holland zagrał w serialu i się załamał. Odpocznie od aktorstwa

BBC / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Holland+zrobi+sobie+rok+przerwy+od+aktorstwa-151133
Tom Holland zagrał w serialu i się załamał. Odpocznie od aktorstwa
źródło: Getty Images
autor: Franco Origlia
Tom Holland promuje właśnie nowy serial platformy AppleTV+ z jego udziałem "W tłumie". W ostatnich wywiadach opowiadał o tym, jak mocno praca nad nim odcisnęła się na jego psychice, co doprowadziło go do decyzji o zrobieniu sobie rocznej przerwy od aktorstwa.

Tom Holland: Ten serial mnie złamał"W tłumie" to serial luźno inspirowany historią Billy'ego Milligana. "Campusowy gwałciciel" był pierwszą osobą w historii amerykańskiego sądownictwa, którą uniewinniono od zarzutu serii gwałtów z powodu niepoczytalności, którą było dysocjacyjne zaburzenie osobowości (wtedy nazywane wieloraką osobowością).

Zamiast w więzieniu Milligan spędził wiele lat w szpitalu psychiatrycznym. Jego historię opisał w książce Daniel Keyes, autor literackiego pierwowzoru "Kwiatów dla Algernona".


W jednym z wywiadów Tom Holland opowiedział, jak wielkim emocjonalnym ciężarem był dla niego praca nad serialem. Był pod dodatkową presją doświadczając emocji, których nigdy wcześniej nie doświadczał. Przyznaje, że serial ten "złamał go" i że musiał odciąć się od świata i na tydzień zaszyć się na jednej z meksykańskich plaż.

Teraz zapowiada, że robi sobie roczną przerwę, ponieważ tak ciężką pracą był udział w tym serialu. Dodaje jednak, że nie żałuje i wierzy, że poświęcenie nie poszło na marne.

Holland nie pierwszy raz opowiada o trudach pracy nad "W tłumie". Miesiąc temu rozmawiając z "Entertainment Weekly" przyznał, że miał problemy z odcięciem się od postaci w życiu prywatnym. Czuł silną potrzebę zgolenia głowy, by w ten sposób pozbyć się bohatera. Nie mógł jednak tego zrobić, ponieważ zdjęcia do serialu wciąż trwały.

Zwiastun serialu "W tłumie"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones