Który Spider-Man jest najbardziej popularny: Maguire, Garfield czy Holland? Netflix ujawnia dane

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kt%C3%B3ry+Spider-Man+jest+najbardziej+popularny%3A+Maguire%2C+Garfield+czy+Holland-153319
Który Spider-Man jest najbardziej popularny: Maguire, Garfield czy Holland? Netflix ujawnia dane
źródło: Materiały prasowe
Netflix dołożył właśnie swoją cegiełkę do dyskusji o tym, kto jest najpopularniejszym odtwórcą roli Spider-Mana. Platforma ujawniła dane oglądalności filmów z trzema aktorami w roli Człowieka-Pająka. Kto zgromadził największą publiczność: Tobey Maguire, Andrew Garfield czy Tom Holland?
  

Pojedynek Spider-Manów: wielka odpowiedzialność vs wielka oglądalność

Tobey Maguire zagrał Człowieka-Pająka w filmach "Spider-Man" (2002), "Spider-Man 2" (2004) i "Spider-Man 3" (2007). Po nim przyszedł Andrew Garfield z filmami "Niesamowity Spider-Man" (2012) i "Niesamowity Spider-Man 2" (2014). Solowe filmy Toma Hollanda to natomiast "Spider-Man: Homecoming" (2017) i "Spider-Man: Daleko od domu" (2019). Oczywiście wszyscy trzej panowie spotkali się w widowisku "Spider-Man: Bez drogi do domu" (2021).

Według ujawnionych przez platformę Netflix danych, użytkownicy serwisu obejrzeli przez sześć miesięcy ponad 100 milionów godzin wszystkich filmów ze Spider-Manem. Po podzieleniu wyników między aktorów, na prowadzenie wyszedł Tobey Maguire: filmy z jego udziałem oglądano przez 59.5 miliona godzin. Na drugim miejscu znalazł się Tom Holland z 48.9 miliona godzin. Andrew Garfield zamyka podium z wynikiem 36.2 miliona godzin. 

Wybór prawdziwego zwycięzcy komplikuje jednak fakt, że Maguire ma na koncie jeden film więcej niż konkurenci. Co więcej, zestawienie uwzględnia widowisko "Spider-Man: Daleko od domu", w którym wystąpili wszyscy trzej aktorzy.

Porównanie oglądalności tylko dwóch pierwszych filmów z każdym ze Spider-Manów nieco zmienia wyniki. Dwa pierwsze filmy Maguire'a osiągnęły łączny wynik 26.4 miliona godzin, a dwa pierwsze filmy Garfielda - 19 milionów. W tym wyścigu prowadzi jednak Tom Holland: "Homecoming" i "Daleko od domu" były bowiem oglądane przez 29.5 miliona godzin.

Jak widać, dane można interpretować na szereg sposobów.

"Spider-Man: Bez drogi do domu" - zwiastun
"Mam parę uwag": "Spider-Man: Bez drogi do domu"Posłuchajcie odcinka podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki podsumowują filmową historię Spider-Mana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones