Będzie gra na podstawie "50 twarzy Greya"

IGN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+gra+na+podstawie+%2250+twarzy+Greya%22-110658
Książkową trylogię E.L. James sprzedano na świecie w setkach milionów egzemplarzy. Jej filmowa adaptacja zarobiła w światowym box offisie już 564 miliony dolarów. Nic więc dziwnego, że na swój kawałek torciku liczą też producenci gier - nie regulujcie odbiorników, już niedługo sami będziecie mogli pomachać pejczykiem w skórze lubieżnego Pana Greya.Al Lowe, twórca legendarnej serii gier erotycznych o "Larrym", poinformował wczoraj na swoim Twitterze, że we współpracy ze studiem Universal oraz inną ikoną gier wideo, Timem Schaferem (odpowiedzialnym choćby za "Full Throttle", "Psychonauts" czy "Brutal Legend"), pracuje nad cyfrową adaptacją historii niewinnej Anastasii Steele oraz jej księcia z (mrocznej) bajki, Christiana Greya.

Gra będzie przygodówką point'n'click, a całość ma przywodzić na myśl interaktywne produkcje spod szyldu Telltale Games ("The Walking Dead", "Wolf Among Us"). Podczas otwartego czatu z użytkownikami Reddit, Lowe przyznał, że w grze nie zabraknie trudnych moralnych wyborów, scen seksu BDSM, a dialogi mają znacząco odbiegać od standardów znanych z książki i filmu - twórca śmiał się, że Tim Schafer postawił sobie za punkt honoru, by "uszlachetnić" nieco pierwowzór.

Historia ma być alternatywną wersją wydarzeń znanych z pierwszej książki, Gracz wcieli się zarówno w Anastasię, jak i Greya. Istotny dla fabuły będzie wątek mrocznej podświadomości bohatera, do której przenosi się Anastasia. O ile w rzeczywistym świecie gra będzie spokojnym point'n'clickiem, o tyle we wspomnianych sekwencjach znajdzie się miejsce dla sporej ilości elementów zręcznościowych. Pytany o to, czy sceny seksu będą zrealizowane w formie QTE, Lowe odparł tylko intrygująco: "Zależy nam na tym, by były emocjonujące, ale też proste: obiecuję, że poradzicie sobie z nimi jedną ręką".

"Zdajemy sobie sprawę, że gry na licencjach nie mają najlepszej renomy, ale jesteśmy dobrej myśli. Tim spędził kupę czasu w LucasArts, gdzie tworzył fantastyczne produkcje. Ja wróciłem z emerytury, odnowiłem pierwszą część "Larry'ego", a teraz jestem całym sercem w nowej produkcji" - mówił Lowe

Tytuł ukaże się na PS4, XBox One oraz PC, datę premiery poznamy na czerwcowych targach E3 w Los Angeles.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones