Wampir Lestat de Lioncourt wróci do kin

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wampir+Lestat+de+Lioncourt+wr%C3%B3ci+do+kin-106664
Kinowe uniwersa. Od czasu sukcesu MCU te dwa słowa stały się obsesją Hollywood. Nie wszyscy mogą jednak opierać się na komiksach. Do takich pechowców należy Universal Pictures. Ale studio wie, jak obejść ten problem. Niedawno informowaliśmy o planach wytwórni dotyczących stworzenia potwornego uniwersum na bazie słynnych monstrów, jakie Universal zaprezentowało światu na przestrzeni ostatnich 100 lat. Teraz okazuje się, że studio ponownie zaangażuje się w przeniesienie na ekran kinowy najsłynniejszego cyklu o wampirach.Universal Pictures oraz Imagine Entertainment zakupili właśnie prawa do wszystkich pozycji z cyklu Anne Rice "Kroniki wampirów". Dotyczy to zarówno 10 książek już wydanych, jedenastej ("Prince Lestat"), która trafi na rynek księgarski jesienią oraz wszystkich innych powiązanych z serią tytułów.

Głównym bohaterem "Kronik wampirów" jest Lestat de Lioncourt. Urodził się on 7 listopada 1760 w zubożałej szlacheckiej rodzinie markiza Owernii. Był najmłodszym z synów i został pominięty w testamencie. Wyrusza zatem do Paryża szukać lepszego życia i zostaje aktorem. Szybko zwraca na siebie uwagę Magnusa, który przemienia go w wampira, czyni swoim spadkobiercą, po czym sam popełnia samobójstwo. Lestat pozostaje sam, niemal pozbawiony wiedzy na temat tego, co też może robić jako wampir, a czego nie. Przez kolejne 200 lat zgłębi swoją naturę.

Postać Lestata w kinie pojawiła się dwukrotnie. W 1994 roku zagrał go Tom Cruise w filmie "Wywiad z wampirem". Osiem lat później wcielił się w niego Stuart Townsend w filmie "Królowa potępionych".

W rzeczywistości nowa umowa jest potwierdzeniem i rozszerzeniem dealu, który Universal Pictures i Imagine Enteraiment zawarło z Anne Rice już ładnych parę lat temu. W 2009 roku informowaliśmy, że Universal zamierzało w roli Lestata obsadzić Roberta Downeya Jr. Z kolei w 2012 roku podawaliśmy, że Imagine zatrudniło scenarzystę do przygotowania "The Tale of the Body Thief", czyli ekranizacji czwartego tomu "Kronik" wydanego w Polsce pod tytułem "Opowieść o złodzieju ciał".

Producentami odpowiedzialnymi za przeniesieni cyklu na ekran kinowy pozostają Brian Grazer, Alex Kurtzman i Roberto Orci.