BERLINALE 2021: Festiwal odbędzie się w nowej formule

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/BERLINALE+2021%3A+Festiwal+odb%C4%99dzie+si%C4%99+w+nowej+formule-140664
BERLINALE 2021: Festiwal odbędzie się w nowej formule
źródło: Getty Images
autor: Kurt Krieger - Corbis
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie ogłosił, w jakim kształcie odbędzie się jego nadchodząca, przyszłoroczna edycja. Impreza zostanie podzielona na dwie części: online oraz stacjonarną.

Między 1 a 5 marca 2021 odbędzie się część internetowa, która obejmie takie stałe punkty wydarzenia, jak m.in. targi European Film Market, Berlinale Talents czy World Cinema Fund. W czerwcu będzie natomiast miała miejsce część stacjonarna z pokazami w kinach oraz na powietrzu.

Oryginalnie impreza miała odbyć się w dniach 11-21 lutego w formie hybrydowej. Już od jakiegoś czasu spekulowano jednak, że ze względu na sytuację epidemiczną w Niemczech i na świecie festiwal będzie musiał zmienić plany.

Obecnie trwa proces selekcji do sekcji konkursowych. Program zostanie ujawniony w lutym oraz zaprezentowany uczestnikom wirtualnych targów w marcu. Międzynarodowe jury obejrzy filmy konkursowe w Berlinie i wybierze zwycięzców. Wybrane tytuły (w tym te nagrodzone) zostaną zaprezentowane berlińskiej publiczności latem.

Kina w Niemczech mają pozostać zamknięte przynajmniej do 10 stycznia, a kraj zaostrzył w ostatnim czasie restrykcje związane z koronawirusem. Organizatorzy Berlinale tłumaczą swoją decyzję tym, że festiwal nie ma szansy odbyć się w fizycznym kształcie w lutym, ale przemysł filmowy potrzebuje targów w pierwszym kwartale roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones