Córka Shreddera dołącza do "Wojowniczych żółwi ninja 2"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/C%C3%B3rka+Shreddera+do%C5%82%C4%85cza+do+%22Wojowniczych+%C5%BC%C3%B3%C5%82wi+ninja+2%22-111654
Na planie "Teenage Mutant Ninja Turtles 2" robi się coraz tłoczniej. Do obsady filmu dołączyła właśnie kolejna aktorka, Brittany Ishibashi ("Political Animals", "Podstępne druhny").


Wcieli się ona w Karai, córkę Shreddera, największego wroga wojowniczych żółwi. Na razie nie wiadomo, czy będzie to ważna postać i jak dużo czasu ekranowego dostanie. Karai pojawiła się już zresztą w pierwszej części, ale grała ją wówczas inna aktorka, Minae Noji. To nie jedyna zmiana w obsadzie: w Shreddera również wcieli się inny wykonawca niż ostatnio (Brian Tee zamiast Tohoru Masamune).


Postać przechodziła szereg zmian przez lata. Zadebiutowała w 1992 roku na kartach oryginalnej serii komiksowej Kevina Eastmana i Petera Lairda jako wysoko postawiona członkini prowadzonego przez złych wojowników ninja Klanu Stopy. Wówczas nie była jednak spokrewniona ze Shredderem. Dopiero w jednym z seriali animowanych oraz późniejszych komiksach zrobiono z niej adoptowaną córkę albo rodzoną wnuczkę czarnego charakteru. W niektórych wersjach dziewczyna nawiązuje skomplikowaną przyjacielsko-nienawistną relację z Leonardo. 

Wśród nowych postaci, które pojawią się w kontynuacji "Wojowniczych żółwi ninja", są m.in. Casey Jones (Stephen Amell), Baxter Stockman (Tyler Perry) i Bebop (Gary Anthony Williams).

Światowa premiera: 1 czerwca 2016.