Roberts dziewczyną Cruise'a w nowym "Mission: Impossible"? Co poszło nie tak?!

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christopher+McQuarrie+chcia%C5%82+odm%C5%82odzi%C4%87+Juli%C4%99+Roberts.+Aktorka+mia%C5%82a+zagra%C4%87+w+nowym+%22Mission%3A+Impossible%22-151599
Roberts dziewczyną Cruise'a w nowym "Mission: Impossible"? Co poszło nie tak?!
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Christopher McQuarrie ujawnił, że w "Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One" chciał powierzyć niewielką rolę Julii Roberts. Odmłodzona cyfrowo aktorka miałaby zagrać dziewczynę granego przez Toma Cruise'a Ethana Hunta, której śmierć skłania bohatera do podjęcia pracy dla Impossible Mission Force. Dlaczego reżyser zrezygnował z tego pomysłu? 

Dlaczego Julia Roberts nie zagrała epizodu w najnowszej części "Mission: Impossible"?


Christopher McQuarrie opowiedział o swoim pomyśle w podcaście The Empire Spoiler Special Film Podcast. Grana przez Julię Roberts postać miała pojawić się we wspomnieniach Ethana Hunta. Reżyser postanowił puścić wodze wyobraźni. 

Powiedziałem: "Ok, jeśli kręcilibyśmy tę scenę, byłby w niej Tom, powiedzmy, z 1989 roku. To byłoby »Mission: Impossible«  Tony'ego Scotta – w tamtych czasach to zapewne on, a nie Brian De Palma, robiłby ten film" – opowiadał reżyser. Obejrzeliśmy "Szybkiego jak błyskawica" i analizując styl tego filmu, zaczęliśmy się zastanawiać, jak nasza scena wyglądałaby, gdyby zrealizował ją Tony, i kogo by do niej zaangażował. Zacząłem sobie przypominać nowe twarze z tamtego czasu, zastanawiałem się, kto zagrał przełomową rolę w 1989 roku. Zaraz potem było "Mystic Pizza". I wtedy mnie to uderzyło: "O mój Boże. Julia Roberts sprzed »Pretty Woman« zagrałaby tę młodą kobietę".

Scena z filmu "Mystic Pizza"

Wówczas jednak należałoby odmłodzić nie tylko Julię Roberts, ale też pozostałych aktorów biorących udział w tej scenie, czyli Toma Cruise'a, Esaia Moralesa i Henry'ego Czernego. Niestety na drodze do realizacji tej wizji stanęły pieniądze. 

Dostałem wycenę za cyfrowe odmłodzenie aktorów, w którą nie były nawet wliczone ich gaże – powiedział McQuarrie. Kosztowałoby to tyle, ile cała sekwencja w pociągu.

Ostatecznie rola, w której McQuarrie chciał obsadzić Roberts, przypadła Marieli Garridze.

"Mission: Impossible" w podcaście Mam parę uwag


Film "Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One" był tematem jednego z ostatnich odcinków podcastu Mam parę uwag. Rozmawiają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki. Zachęcamy do słuchania!Odcinek poświęcony wcześniejszym częściom cyklu znajdziecie poniżej: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones