Odtwórz Zwiastun nr 1 2:27
Film

Days of Thunder

1990 1 godz. 47 min.
6,6 18 624
oceny
6,6 10 1 18624
3 070
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":3}
{"id":"1006","linkUrl":"/film/Szybki+jak+b%C5%82yskawica-1990-1006","alt":"Szybki jak błyskawica","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/10/06/1006/7351147.2.jpg"}
Młody kierowca wyścigowy, Cole Trickle, dostaje szansę ścigania się w zawodach NASCAR. Na torze rywalizuje z doświadczonym Burnsem, aż dochodzi do wypadku.
Szybki jak błyskawica
Zwiastun nr 1 2:27
Szybki jak błyskawica - Zwiastun Nr 1 Szybki jak błyskawica - Zwiastun Nr 1

Dwaj kierowcy wyścigowi - ambitny ryzykant Cole (Tom Cruise) i doświadczony gwiazdor Rowdy (Michael Rooker) - zaciekle ze sobą rywalizują. Ich zmagania kończą się wypadkiem, po którym obaj trafiają do szpitala. Kiedy Rowdy dowiaduje się, że nie będzie mógł wrócić na tor, postanawia wesprzeć Cole'a swoim doświadczeniem. Tymczasem Cole chceDwaj kierowcy wyścigowi - ambitny ryzykant Cole (Tom Cruise) i doświadczony gwiazdor Rowdy (Michael Rooker) - zaciekle ze sobą rywalizują. Ich zmagania kończą się wypadkiem, po którym obaj trafiają do szpitala. Kiedy Rowdy dowiaduje się, że nie będzie mógł wrócić na tor, postanawia wesprzeć Cole'a swoim doświadczeniem. Tymczasem Cole chce kontynuować karierę, by zrealizować marzenie i zaimponować poznanej w szpitalu lekarce Claire (Nicole Kidman).

boxoffice
$157 920 733 na świecie
$82 670 733 w USA
$75 250 000 poza USA
budżet
$60 000 000
na podstawie
Tom Cruise (materiały do scenariusza, historia) / Robert Towne (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Syrena EG
studio
Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films / Paramount Pictures
inne tytuły
Dni piorunów Polska
Więcej...
Wielu prawdziwych kierowców NASCARa (włączając Rusty'ego Wallace'a) pojawia się w filmie.
Początkowo do roli Claire Lewicki brano pod uwagę Robin Wright Penn, jednak aktorka nie była osiągalna. Prócz tego ofertę wcielenia się w postać odrzuciły: Alison DoodySarah Jessica Parker, Molly Ringwald, Julia Roberts, Meg RyanBrooke Shields, Sharon Stone, Heather Locklear, Sandra BullockJodie Foster i Ally Sheedy. Angaż ostatecznie otrzymała Nicole Kidman, w której na planie zakochał się Tom Cruise.
Producent Don Simpson planował pierwotnie zagrać jedną z drugoplanowych ról jako jeden z kierowców, ale ostatecznie jego rola ograniczyła się tylko do jednej linijki w scenariuszu.
Zachęceni sukcesem "Top Gun" Tony Scott i Tom Cruise postanowili jeszcze raz spróbować szczęścia tworząc kolejny, wspólny film - "Szybki jak błyskawica". Tym razem Cruise ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 71%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • scena w szpitalu, na wózkach

  BlackShit ocenił(a) film na 10 

  klasyka i mistrzostwo świata! moze i Tony poszedł na łatwizne i nakręcił taką "nascarową" wersje top guna, ale mnie to wali. film ma klimat i cały czas sie dobrze ogląda, nie zestarzał się

 • Cudo

  myping22 ocenił(a) film na 10 

  Najlepszy mój film super muzyka poprostu moja młodośc....................... ..

 • Szybki i Dobry

  pzuk ocenił(a) film na

  Ostatnio postanowiłem znowu obejrzec ten film.Kolejny raz nie zawiodlem sie i mimo uplywu lat nadal jest to film przy ktorym na pewno sie nie znudzisz.Ode mnie dostaje 9 za bardzo dobry film.

 • dźwięk

  cystoff ocenił(a) film na

  Film jest niezły. Powiedzmy 6/10, ale udźwiękowienie sprawia, że jak ktoś wie, co to symfonia v8, to da dwa oczka więcej. Prawdziwy majstersztyk jezeli chodzi o oprawę audio. I ta ścieżka dźwiękowa...

 • Ten film to kopia TOP GUN

  emigrant007

  tylko zamiast odrzutowców mamy samochody.Schemat dramaturgiczny taki sam,aż razi po oczach podobieństwo.Co w tym filmie ma się podobać ? Nicole Kidman a może niezły jak zwykle Robert Duval ?

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.