Co stałoby się z Shaw w "Alien: Paradise Lost"?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Co+sta%C5%82oby+si%C4%99+z+Shaw+w+%22Alien%3A+Paradise+Lost%22-132037
Jesteście ciekawi, co naprawdę stało się z doktor Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) w "Obcym: Przymierzu"? Albo inaczej - co stało się z nią w oryginalnym scenariuszu "Prometeusza 2/Alien: Paradise Lost", który dopiero później zamienił się w zupełnie nowy film? Odpowiedzialny za projekty potworów Carlos Huantes uchylił rąbka tajemnicy w wywiadzie z NH Entertainment. 


UWAGA: Spoilery

Jak pamiętamy z epilogu "Prometeusza", Shaw wraz z głową androida Davida (Michael Fassbender) udała się wahadłowcem na rodzinną planetę Inżynierów. Z kolei w kolejnym filmie widzieliśmy już tylko jej tragiczny finał - skończyła jako jeden z nieudanych eksperymentów bezlitosnego Davida.  

Pierwotnie jej los miał być inny. W "Paradise Lost" mieliśmy zobaczyć, jak rozkwita jej relacja z androidem i jak David zostaje złożony przez nią do kupy. Później, po przybyciu załogi "Przymierza", Shaw miała być odnaleziona przez badaczy - okazałoby się, że przez cały czas ukrywała się przed opętanym swoją misją Davidem. Kobieta byłaby wówczas silną postacią drugoplanową, której celem byłaby pomoc bohaterom w ucieczce oraz ostateczna konfrontacja z androidem. 

Huantes miał również do powiedzenia ciekawą rzecz na temat samych ksenomorfów. Otóż w tejże wersji miały one być bronią biologiczną stworzoną przez Inżynierów do walki z neomorfami. Później zaś miały wdać się w kanibalistyczną walkę, która pozostawiłaby po sobie jedynie "wyczyszczoną" planetę. 

Jak podobają Wam się te pomysły? Żałujecie, że tak łatwo uśmiercono Shaw? A może myślicie, że Ridley Scott powinien przekazać uniwersum w ręce kogoś ze świeżą wizją?