Russell Crowe nie powróci w "Gladiatorze 2". A Connie Nielsen?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Connie+Nielsen+powr%C3%B3ci+jako+Lucilla+w+%22Gladiatorze+2%22+By%C4%87+mo%C5%BCe+zobaczymy+te%C5%BC+Josepha+Quinna+%28%22Stranger+Things%22%29-150540
Russell Crowe nie powróci w "Gladiatorze 2". A Connie Nielsen?
źródło: Getty Images
autor: Andreas Rentz
Wiadomo, że w zbliżającym się sequelu "Gladiatora" nie zobaczymy Russella Crowe'a. Jak podaje portal Deadline, do swojej roli powróci jednak inna gwiazda hitu Ridleya ScottaConnie Nielsen, czyli ekranowa Lucilla.

Connie Nielsen i Russell Crowe w filmie "Gladiator"

Connie Nielsen powróci w "Gladiatorze 2"


Connie Nielsen powróci do roli Lucilli w reżyserowanym przez Ridleya Scotta "Gladiatorze 2". Z kolei Joseph Quinn ("Stranger Things") negocjuje rolę cesarza Karakalli.

Grana przez Connie Nielsen Lucilla to druga córka Marka Aureliszua i starsza siostra Kommodusa (Joaquin Phoenix). W przeszłości miała romans z granym przez Russella Crowe'a Maximusem. Choć ich drogi się rozeszły, wciąż było między nimi napięcie. Bohaterka była też uwikłana w dwuznaczną relację z bratem. Jej celem była jednak ochrona syna, Lucjusza (Spencer Treat Clark) przed jego gniewem. Spiskowała też przeciwko Kommodusowi, by odsunąć go od władzy. 

Co wiemy o "Gladiatorze 2"?


Za kamerą "Gladiatora 2" ponownie stanie Ridley Scott, który będzie również producentem filmu do spółki z Michaelem Prussem, Dougiem Wickiem i Lucy Fisher. Autorem najnowszej wersji scenariusza jest David Scarpa, który napisał dla Scotta także tegorocznego "Napoleona" oraz  "Wszystkie pieniądze świata"

Główną rolę w "Gladiatorze 2" zagra Paul Mescal nominowany w tym roku do Oscara za występ w "Aftersun". Przypadła mu rola Luciusa, czyli wnuka Marka Aureliusza (Richard Harris), syna Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeńca złego Commodusa (Joaquin Phoenix). W finale pierwszego filmu grany przez '>Russella Crowe'a generał Maximus ocalił bohatera przed śmiercią, jednocześnie mszcząc się na zabójcach swojej rodziny.     

Zobaczcie zwiastun "Gladiatora"


Rzymski generał Maximus, skazany na śmierć przez pretendenta do tronu imperium, cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones