Czarny charakter z "Hulka" zostanie Człowiekiem-Kretem w Fantastycznej Czwórce

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czarny+charakter+z+%22Hulka%22+zostanie+Cz%C5%82owiekiem-Kretem+w+Fantastycznej+Czw%C3%B3rce-104587
Tim Blake Nelson pozostaje w świecie ekranizacji komiksów Marvela, ale zmienia studio. Po występie kilka lat temu w "Incredible Hulk", gdzie zamienił Emil Blonsky w Abomination, teraz znalazł się w obsadzie widowiska 20th Century Fox "Fantastyczna Czwórka". I znów przypadła mu w udziale rola niezbyt sympatycznego bohatera.


Nelson wcieli się w postać Harveya Eldera. W komiksie pojawił się on po raz pierwszy w 1961 roku w komiksie "The Fantastic Four". Jego twórcami są Stan Lee i Jack Kirby. Harvey jest odkrywcą i inżynierem nuklearnym. Jest osobą odrzucaną przez otoczenie za sprawą swojej odstręczającej osobowości i pokracznej postury. Na jego niekorzyść przemawia również fakt, że jest zwolennikiem odrzucanych przez świat nauki teorii. Podczas jednej z wypraw wpadł do jaskini, odkrywając podziemną krainę o nazwie Subterranea. Kiedy nieostrożnie spojrzał na złoże diamentów o niezwykłej sile skupiania wiązek światła, uszkodził sobie oczy. Częściowo ślepy, Harvey przyjął nowe miano – Mole Man (Człowiek-Kret) – i postanowił zbadać Subterraneę. W końcu został panem i władcą Moloidów. Przy użyciu technologii deviantów postanowił zemścić się na świecie, który go odrzucił i wyśmiewał.

W filmie Josha Tranka Nelson pojawi się wyłącznie jako Harvey Elder. Nie jest jednak wykluczone, że w ewentualnej kontynuacji zobaczymy go już jako Człowieka-Kreta. Głównym przeciwnikiem tytułowych bohaterów w pierwszej części będzie Doctor Doom, którego zagra Toby Kebbell.
Udostępnij: